ADIYAMAN

Adıyaman ve İlçeleri Susuz, Yöneticiler Susuz Kenti Tanıtma Çabasında!

Adıyaman'ın ve ilçelerinin en büyük sorunlarının başında yer alan susuzluk bu yaz kendini ciddi bir biçimde gösterdi.

 

Özellikle Gerger'de yazın başlangıcından bu yana yaşanan susuzluk, ilçe sakinlerini bir hayli zorda bırakmış durumda. 

 

Tütün üretimin en üst seviyede olduğu Çelikhan'da bu susuzluktan nasibi almış oldu. Çelikhan halkı boş durmadı, valilik önünde bir protesto eylemi gerçekleştirdiler. Akabinde Çat barajından kendilerine su verildi. Bir nebzede olsa protestolarıyla seslerini duyurabildiler. 

 

Ya diğer ilçelerimizdeki durum. Düşünün Gergerin kaç aydır suyu yok. İnsanlar ne şartlarda su temin ediyorlar diye bir zahmet edipte dertlerine çare aramak için soranda yok. Soran yok çünkü soracak olan ilin mahalli ve mülki yöneticileri anca protokollerde boy göstermeyi bilir ve adına Adıyaman Tanıtım Günleri dedikleri güya Adıyaman'ı tanıtacakları organizasyonun peşinde İstanbul ve Ankara yollarında ayakkabı eskitmedeler.

 

Düşünün öncelikle kendi sorunlarını kendi altyapısını düzeltememiş bir şehri tanıtırsanız ne olur tanıtmasanız ne olur. Sayın mülki ve mahalli yöneticilerimizin bir dönüp şu su sorununa el atması gerekiyor. Şehrin altı su rezervi ile doluyken ve şehrin önünde kocaman Atatürk baraj göleti dururken susuzluğa hapsettiğiniz Gerger'i, Çelikhan'ı, Samsat'ı  ve Adıyaman'ı bir görün. Adıyaman'ı anca yaşanabilir bir kent haline getirirseniz tanıtmış olursunuz…

 

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu