ADIYAMAN

Adıyamanlılar Vakfı Genç Hanımlar Platformundan Adıyaman’a “Gönül Köprüsü”

Kurulduğu günden bu yana eğitime hizmette sınır tanımayan Adıyamanlılar Vakfı, Adıyaman’daki öğrencilere de desteğini sürdürüyor.

Okumak ruhun gıdasıdır şiarıyla hareket eden Adıyamanlılar Vakfı Genç Hanımlar Platformu ‘’Kitap çiçek, dış dünya kovan, zihin ise arıdır, zihni efendileştirmek için okumalıyız’’ sloganıyla Adıyaman’da çeşitli okullarda kütüphane kurarak öğrencileri kitaplarla buluşturmayı hedefliyor… Bu amaçla dünya klasiklerinden, Türk Edebiyatı klasiklerine evrensel, milli ve manevi değerleri yansıtan eserleri genç dimağlara ulaştırarak özelde Adıyaman’ımız genelde ise istiklalimizin teminatı gençlerimize kitapların ışığında rehber olma gayreti ve çabası içindedir. Dijital ve görsel dünyanın zihinleri ayarttığı, gözlerin teknolojik görsellere mahkûm olduğu bir dönemde, okumanın önemi her geçen gün artarken kitapların ufkunda dalgalı seyahatler yapabilen, analiz sentez basamağında yorumlama kapasitesini geliştirebilen, kitapların limanlarında sessizliğin sesindeki sesi duyumsayabilen gençler toplumların kaderine talip olmaya her zaman bir adım daha öndedirler. Bu genel farkındalık ekseninde duyarlı ve sorumluluk bilinciyle hareket eden vakfımız bu sefer de ”Kütüphanesiz Okul, Kitapsız Öğrenci Kalmasın” sloganıyla yeni bir kampanya ile yola çıktı. Genç Gönüllü hanımların gayret ve çabaları ile toplanacak kitaplar ile ilk etapta Sincik İnlice İlk ve Ortaokulu’na kütüphane kurulacak. Akabinde Proje kapsamında Adıyaman’ın farklı ilçelerinden belirlenen okullara belli periyotlarla kütüphane kurulacak ve öğrenciler kitaplarla buluşturulacak.

Kampanyanın devamında ise Adıyaman merkez ve ilçelere bağlı köylerde ihtiyaç sahibi okullara kütüphane kurulması hedefleniyor.

Adıyamanlılar Vakfı Genç Hanımlar Platformu Başkanı Ayfer Yaman, bu proje kapsamında Adıyaman ve ilçelere bağlı köylerde, kitapsız öğrencilerimizin kalmaması ve değerlerimize sahip çıkmak, iyiliği, güzelliği, dostluğu yeniden diriltmek adına köprü olmaya doğduğumuz topraklara kendimize borç bildik.

Yaman,”Bütün okullardaki öğrencilerin gönüllerine dokunmak, sevgiyi, huzuru, refahı, o topraklarda ilelebet sürdürülebilir kılmak adına bu yola çıktık. Bu yolda bizden desteğini esirgemeyen tüm gönüldaşlarımıza teşekkürü borç biliriz. İnanıyoruz ki bu proje sonraki projelere de bir teminat olacaktır. Bu gönül köprüsünde yer alarak minik yüreklere dokunmak isteyen herkesten maddi ve manevi destek beklemekteyiz. Bu sosyal sorumluluk projesi ile sessiz kalan gençlerin toplumda kendilerine yer edinmelerini sağlamayı hedefliyoruz. Çünkü biz inanıyoruz ki güçlü toplumların teminatı gençleridir… ”

Bize sosyal medya hesaplarımızda ulaşabilirsiniz:

İnstagram: @avgenchanimlarplatformu 

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu