ADIYAMAN

Adıyaman Eğitim Bir Sen Şubesi Satranç Turnuvası Düzenliyor

Eğitim Bir Sen Adıyaman Şubesi ve Memur Sen Adıyaman İl Temsilciliği satranç turnuvası düzenliyor. Açık kategori, B kategorisi ve C kategorisi olmak üzere üç kategoride tertiplenecek olan turnuvanın başvuruları http://adiyaman.tsf.org.tr adresinden yapılacak.

Turnuva ile ilgili detayları aktaran Eğitim Bir Sen Adıyaman Şube Başkan Yardımcısı İbrahim Halil Sever “ sendikacılığı salt ücret mücadelesi olmaktan çıkardıklarını ifade ederek camianın akademik sportif ve kültürel gelişimine katkıda bulunmak adına faaliyetler alanları oluşturduklarını söyledi. Turnuvaya eğitim çalışanlarının yanı sıra öğrencilerinde başvurabileceğini kaydeden Sever, yetişkinler için açık kategoriye doğum yılı 2009 ve öncesi olan sporcuların, B kategorisine 2006 ve 2007 doğumlu, C kategorisine ise 2008 ve 2009 doğumlu sporcuların başvurabileceğini söyledi.

Satranç turnuvası için son başvuru tarihinin 9 Mayıs 2018 olduğunu belirten Sever, “ turnuva tarihi 12-13 Mayıs 2018, yer ise Adıyaman Fen Lisesi Kapalı Spor Salonu olarak belirlenmiştir. Her kategoride sıralamaya giren ilk yedi sporcu para ödülü, başarı belgesi ve madalya ile ödüllendirilecektir” dedi.

Turnuvanın düzenlenmesinde gerekli kolaylığı ve desteği sağlayan Türkiye Satranç Federasyonu Adıyaman Temsilciliği’ne teşekkür eden Sever, turnuva ile ilgili afiş ve ilanların Eğitim Bir Sen Adıyaman Şubesi sosyal medya hesaplarından, şube web sitesinden takip edilebileceğini, daha detaylı bilgi için sendika şubesi ile iletişime geçilebileceğini sözlerine ekledi.

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu