BESNİ

Adıyaman Üniversitesi karıştı!

Olay, dün öğleden sonra Hasan Tütün Mahallesi’nde bulunan adıyaman Üniversitesi Besni Meslek Yüksekokulu önünde meydana geldi. İddiaya göre, karşıt görüşlü iki öğrenci grubu arasında okulda bilinmeyen nedenle tartışma çıktı. Sonlandırılan kavganın ardından öğrencilerden bazıları Erdemoğlu Mahallesi’ndeki bir kafeye gitti. Bu sırada kavgayı duyan diğer öğrenci grubu üyeleri de toplanarak kafeye gitti. İki grup arasında yeniden başlayan tartışma, kısa sürede kavgaya dönüştü ve öğrenciler tekme Tokat kavga edip, yanlarındaki taş ve sopalar ile birbirine vurmaya başladı. Bu sırada öğrenci olduğu ileri sürülen bir kişi de tüfekle etrafa rastgele ateş açtı.
 
POLİS HAVAYA ATEŞ AÇTI
 
Kavganın bildirilmesinin ardından olay yerine çok sayıda polis ekibi sevk edildi. Ancak mahallede kavga eden öğrenciler, polislerin çabasına rağmen birbirine vurmaya devam etti. Bu sırada bazı polis memurları öğrencileri ayırmak için tabancalarıyla havaya ateş açtı. Polisin uyarı ateşinin ardından bir öğrenci grubu yeniden kafeye dönerken, PKK ve Abdullah Öcalan lehine sloganlar atan diğer grup ise bölgeden uzaklaştı. 
 
Adıyaman’dan takviye polis ekiplerinin de gönderildiği olayda yaralanan bazı öğrenciler hastaneye gönderilirken, kavgaya karıştığı saptanan bazı öğrenciler ise gözaltına alındı.
 
Yaşanan olayın ardından polis, kavganın meydana geldiği Erdemoğlu Mahallesi ile öğrencilerin eğitim gördüğü Besni Meslek Yüksekokulu ve çevresinde geniş güvenlik önlemi aldı.
 

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu