ADIYAMAN

Adıyaman’da Doktora Şiddet

İddiaya göre Adıyaman Eğitim ve Araştırma Hastanesi (Kadın Doğum ve Çocuk Hastanesinde) sendikal çalışmalar yürüttüğü iddia edilen bir grubu yoğun bakım ünitesinden çıkardığı için bir sağlık çalışanı tarafından saldırıya uğrayan doktor olay anını anlatırken, Tabipler Odası Adıyaman Şube Başkanlığı tarafından hastane önünde bir basın açıklaması düzenlendi.

Edinilen bilgiye göre sendikal faaliyetler yürüttüğü iddia edilen bir grup, yaklaşık birkaç gün önce Adıyaman Eğitim ve Araştırma Hastanesi'ne çocuk yoğun bakım ünitesine girip sendikal çalışmalar gerçekleştirdi. O esnada kalabalık grubu yoğun bakım ünitesinde gören Yardımcı Doçent Doktor Mehmet Tekin, uyarılarda bulunarak grubu dışarı çıkarmak istedi. Grup arasında bulunan bir sağlık çalışanı, elinde bulunan anahtarı doktor Tekin'e fırlattı. Fırlatılan anahtar, doktor Tekin'in sağ gözüne isabet etti. Yaralanan doktor Tekin, sağlık raporu alıp savcılığa suç duyurusunda bulundu

Adıyaman'da bir doktor, kendisine şiddet uyguladığını öne sürdüğü aynı hastanede görevli sağlık memuru hakkında suç duyurusunda bulundu.

Adıyaman Üniversitesi Eğitim ve Araştırma Hastanesi Çocuk Hastalıkları binası önünde toplanan Adıyaman Tabip Odası üyesi bir grup, Tekin'e yapılan şiddete tepki gösterdi.

Grup adına açıklama yapan Dr. İbrahim Arslan, doktorlara ve sağlık çalışanlarının sürekli şiddete maruz kaldığını belirterek gerekli yasal düzenlemelerin yapılmasını istedi.

Sağlık çalışanlarının zor şartlar altında görevlerini yürüttüğünü ifade eden Arslan, "Sağlık camiası, özellikle hekim arkadaşımız iş yükünün ağır olması toplumdan, bürokrasiden ve iktidardan mağduriyetleri noktasında destek alamamaktadır. Uygulamadaki değişiklikler ve belirsizlikler noktasında son derece huzursuzlar. Dolayısıyla çalışma barışı bozulmakta ve hastaların sağlığı olumsuz etkilenmektedir'' dedi.

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu