ADIYAMAN

Adıyaman’da Kalıcı Deprem Konutları Hızla Yükseliyor

Adıyaman yeni otogarının bulunduğu bölgenin kuzeyinde yapımı devam eden 4 etaplık 3 bin 34 dairelik kalıcı deprem konutlarının 16 bloğunun kaba inşaat çalışmaları tamamlandı

Türkiye’de Kahramanmaraş merkezli depremlerin yaraları sarılmaya devam ediyor. 6 Şubat depreminde ağır hasar alan Adıyaman’da deprem konutları yapımı sürüyor.

6 Şubat depreminde binlerce vatandaşın hayatını kaybettiği binlerce yapının ise yıkıldığı Adıyaman’da, TOKİ tarafından yapımı devam eden kalıcı deprem konutlarının tamamlanarak bir an önce hak sahibi olan depremzedelere teslim edilmesi hedefleniyor.

 

4.jpg
Fotoğraf: Ahmet Selim

 

Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığı koordinesinde TOKİ ve Emlak Konut işbirliğinde yapılan konutlar hızla yükseliyor. Konutlar etaplar halinde sürüyor.

Adıyaman yeni otogarının bulunduğu bölgenin kuzeyinde yapımı devam eden 4 etaplık 3 bin 34 dairelik kalıcı deprem konutlarının 16 bloğunun kaba inşaat çalışmaları tamamlandı.

3.jpg
Fotoğraf: Ahmet Selim

 

Kaba çalışmaları tamamlanan 16 adet blokta ince inşaat çalışmalarına geçildi. Her biri zemin +4 veya zemin +3 kat olarak ayarlanan bloklarda bulunan daireler bürüt 105 metrekare olarak yapılıyor.

5.jpg
Fotoğraf: Ahmet Selim

 

Adıyaman’ın kuzeyinde yer alan Karadağ olarak bilinen İndere mevkiinde toplam ise 25 bin kalıcı konut yer alıyor. Zemin + 4 kat olarak planlanan konutların yapımına devam ediliyor.

7.jpg
Fotoğraf: Ahmet Selim

 

Burada yapılacak olan konutlar her biri zemin +4 veya zemin +3 kat olarak ayarlanan bloklarda bulunan daireler bürüt 105 metrekare olarak yapılıyor.

2.jpg
Fotoğraf: Ahmet Selim

 

İndere bölgesinde bulunan şantiye alanını kayalık zemin olması nedeniyle açılan temellerin neredeyse tamamı dinamit patlatma yöntemiyle yapılıyor.

6.jpg
Fotoğraf: Ahmet Selim

 

Şehir merkezine yakın olan bu şantiyedeki patlama sesleri bölgede bulunan aileleri tedirgin ediyor.

 

© The Independentturkish

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu