ADIYAMAN

Adıyaman’da Siyaset Gelecek’te Buluştu

“GEÇMİŞ OLSUN DEDİLER” Adıyaman’da CHP öncülüğünde siyasi parti il başkanları Gelecek Partisi Genel Başkan Yardımcısı Selçuk Özdağ’ın uğradığı saldırı nedeniyle İl Başkanlığı’na geçmiş olsun ziyaretinde bulundu. Ortak bir deklarasyon ile yaşanan saldırı kınandı.

CHP İl Başkanı Burak Binzet, İYİ Parti İl Başkanı Kenan Doğan, DEVA Partisi İl Başkanı Uğur Dündar, HDP İl Başkan Yardımcısı Bekir Gündüz, Yeniden Refah Partisi İl Başkanı İsmail Demir ve katılmak isteyip ancak işleri nedeniyle katılamayan Saadet Partisi İl Başkanı Haşim Asnuk, Gelecek Partisi’ne “geçmiş olsun” dedi.

Ziyaretle ilgili CHP İl Başkanı Burak Binzet şunları söyledi:

“TOPLUMSAL BARIŞ İÇİN BİR ARADAYIZ”

“Farklı siyasi görüşleri, ideolojileri, fikirleri temsil eden siyasi partilerin il başkanları olarak bugün bütün farklılıklarımızla, tek bir şey için bir aradayız. Toplumsal barış! Öncelikle belirtmek isterim ki Gelecek Partisi il başkanlığına gerçekleştirdiğimiz ziyaretin amacı sadece kuru kuruya bir geçmiş olsun ziyareti değildir. Bu buluşmanın amacı bütün farklılıklarımızla bir arada olmanın ve farklılıklarımızın en büyük zenginliğimiz olduğunu göstermektir.”

“SALDIRI DEMOKRASİYE YAPILMIŞTIR”

Saldırının tehlikesine dikkat çeken CHP’li Binzet, “Bu saldırı ne Sayın Selçuk Özdağ’ın şahsına ne Gelecek Partisi’ne yapılmış bir saldırı değildir. Bu saldırı demokrasiye, hukuk devletine, toplumsal birlik ve beraberliğimize yapılmıştır. Eleştiriye tahammülü olmayanların, milletin sözcülüğünü yapmaya çalışan siyasetçilere çok kolay bir şekilde saldırabileceklerini ve hatta ötesinde bu ülkede aykırı düşünen insanların can güvenliğinin olmadığını göstermişlerdir.” dedi.

“HALA YAKALANAMAMIŞ OLMALARI EKSİKLİKTİR”

Hiçbir şekilde üstü örtülemeyecek, suskunlukla karşılanamayacak bir siyasi terörle karşı karşıya kalındığını vurgulayan CHP İl Başkanı Burak Binzet, “Bir siyasi partinin Genel Başkan Yardımcısına planlı bir şekilde silahlarla ve sopalarla saldıran faillerin hala yakalanmamış olması ayrı bir eksikliktir. Bu konuda da yetkili mercilerce olayın aydınlatılması için gerekli özen ve ihtimamı göstermeye davet ediyoruz.” ifadelerini kullandı.

“HAK, HUKUK VE ADALETTEN TAVİZ VERMEYECEĞİZ”

CHP’li Binzet son olarak şöyle dedi:

“Bir gruba egemen olan ötekileştirici, hedef gösterici eski siyaset dilinin şiddete teşvik ettiğine üzülerek tanıklık etmekteyiz. Bu dil ivedi olarak terk edilmek zorundadır. Herkesçe bilinmesini isteriz ki; bizler her ne kadar farklı görüşleri, düşünceleri temsil eden siyasi partilerin temsilcileri olsak da bu konudaki hedefimiz toplumsal barışa halel getirmeye çalışanların karşısında bir ve beraber olduğumuzu, Türkiye Cumhuriyeti’nin demokratik bir hukuk devleti olduğunu göstermektir. Bizler buradayız ve bir santim dahi eğilmeyeceğiz. Doğruları söylemeye, ötekileştirmeden tüm yurttaşlarımızın sorunlarına çare aramaya devam edeceğiz. Tüm çabamız ve gayretimiz ülkemiz ve bu ülkede yaşayan yurttaşlarımız için olacaktır. Bu nedenledir ki haksızlık, cana kasıt, fiili eylem karşısında asla susmayacağız. Hak, hukuk ve adalet arayışımızdan da asla taviz vermeyeceğiz.”

İlgili Makaleler

Göz Atın
Kapalı
Başa dön tuşu