TUT

Adrenalin Yeni Adresi Adıyaman

 Adıyaman'ın Tut ilçesinde yamaç paraşütü için keşfedilen alan, macera tutkunlarını bölgeye çekiyor. 

Adana Hür Kanatlar Spor Kulübü'nün ilçeye davetiyle bölgede yapılan incelemede; Hacı Mehmet, Üçpınar ve Patlakgöl mevkilerinin yamaç paraşütü için uygun olduğu belirlendi. Bunun üzerine başta Tut Belediyesi olmak üzere doğa sporları dernekleri tanıtım çalışması başlattı. 

Yılın 6 ayı uçuş yapılabilen bölge kısa sürede sporcuların uğrak yerlerinden biri haline geldi. 

Bin 780 metre yükseklikten tek ve çift kişilik atlayış gerçekleştiren sporcular, yaklaşık 40 dakika kuş bakışı eşsiz güzellikteki manzarayı izledikten sona ilçe merkezine iniyor.

Geçtiğimiz yıl keşfedilen alan, macera tutkunları tarafından tercih ediliyor. 

 

 

Adana Hür Kanatlar Spor Kulübü Başkanı Murat Seçkin, AA muhabirine yaptığı açıklamada, davet üzerine geldikleri ilçenin, yamaç paraşütü için çok elverişli olduğunu gördüklerini anımsattı.

Bu yıl 50 sporcuyla uçuş yaptıklarını dile getiren Seçkin, "Bölgedeki eksikliklerin giderilmesi halinde ilçe ülkemizin önemli paraşüt merkezlerinden biri olacaktır" dedi. 

Yamaç paraşütü eğitmeni Ahmet Tokalı da bölgeden termik ve yüksek uçuş yapılabildiğini aktardı.

Türkiye'deki uçuşların genelde yazın yoğunlaştığını belirten Tokalı, Tut'ta ise en az 6 ay bu sporun yapılabildiğine dikkati çekti.

Kayseri ve Denizli gibi farklı bölgelerde yarışmalara katıldığını anlatan Tokalı, "Burası termik ve kros uçuşuna gayet uygun bir alan. Dolayısıyla Tut'un yarışmalar için ideal bir yer olacağını düşünüyorum" diye konuştu.

Sporculardan Mehmet Berkdemir ise ilçenin, uçuş açısından oldukça heyecan verici bir yer olduğunu kaydetti. – Adıyaman

İlgili Makaleler

Göz Atın
Kapalı
Başa dön tuşu