GERGER

AGAD’dan Başkan Aslan’a Ziyaret

Ziyarette bir konuşma yapan Gazeteci Abdurrahman Gündüz; “Öncelikle Gerger ilçesine ve Aslan ailesine hayırlı olsun. Belediye Başkanlığı görevi oldukça zor, meşagatli ve bir o kadar da sorumluluğu olan bir görev. Sayın başkanın dedesi de bu ilçede uzun yıllar belediye başkanlığı yapmıştır. Belediye başkanlığı yapmış bir ailenin evladı olarak kendisinin de belediye başkanlığı görevini en iyi şekilde yerine getireceğinden eminiz. Belediye başkanlığı ekip işi. Sayın başkan çalışanlarıyla el ele verip, ilçeye hizmet etme adına, hemde hemde farklı projeler üreterek ilçeye yatırım yapma adına büyük çaba sarf etmesi lazım. Bu vesileyle Zeynel Başkan’a yeni görevinde başarılar diliyoruz, Allah utandırmasın, Allah emeğini boşa vermesin” şeklinde konuştu.

 

Zeynel Aslan’ın Gerger ilçesi için büyük bir kazanım olduğunu ifade eden Gazeteci-Yazar İskender Korkut; “Zeynel Aslan’ı ve Aslan ailesini tebrik ediyorum. Bir belediye çalışanı olarak belediyeciliğin zorluklarını yakından bilen birisiyim. Bu konuda Zeynel başkan zor bir görevi üstlenmiş durumda. Gerger ilçesi küçük bir yer olmasıyla birlikte uzun süredir hizmete, yatırıma susamış bir ilçemizdir. Önemli sorunları olan ilçelerimizden birisidir. Çok kısıtlı imkan ve gelirlerle belediyeyi yönetmek, ilçeyi hizmet etmek, yatırım yapmak oldukça zor. Ancak Zeynel Aslan’ın bu ilçenin, bu yörenin evladı olması münasebetiyle bir çok zorluğun üstesinden geleceğinden eminim. Allah utandırmasın. Çıktığı bu yolda Allah yar ve yardımcısı olsun. Zeynel Başkan Ziraat Odası başkanlığı görevini yürüttüğü dönemde de ilçede ilçenin tarımı adına, çiftçisi odanı büyük gayretler içerisinde oldu. İlçenin acil sorunlarını bir bir çözeceğinden eminim. Bizlerde kendisinin bir kardeşi olarak üstümüze düşeni yapmaya hazırız. İlçeye hizmet adına özellikle hibe projeleri yakından takip etmeli, bu tür projeler sayesinde ilçeye kalıcı yatırımlar yapmalıdır. Bu vesileyle sayın başkana tekrar hayırlı olsun der, görevinde başarılar dilerim.

 

Ziyaretten duyduğu memnuniyeti ifade eden Gerger Belediye Başkanı Zeynel Aslan; “Gerek Ziraat Odası başkanlığı görevimi yürüttüğüm süre boyunca, gerekse seçim süreci boyunca şahsımla ilgili yaptıkları haber ve vermiş oldukları manevi desteklerden dolayı değerle basın mensubu arkadaşlarımıza teşekkür ediyorum. İlçemizde çok güzel bir seçim süreci yaşadık. Vermiş oldukları oylarla bizleri bu göreve taşıyan Gerger halkına hizmet etmek bizlerin boyunun borcudur. Değerli basın mensubu arkadaşlarımızın belirttiği üzere zor bir görevi üstlendik. Bu zor görevde rabbim bizleri mahcup etmesin inşallah. Bizler bu makamlarda emanetçiyiz. Bu makamların esas sahibi halktır. O nedenle çalışanlarımızla birlikte gece gündüz demeden ilçemize hizmet etme adına var gücümüzle çalışacağız. Belediyemizin imkanları kısıtlı, ilçe adına yüksek sayılabilecek bir rakamda borç devraldık. Geliri belli, gideri belli. O nedenle bizler belediyemize gelen paraya bağlı kalmadan hazırlayacağımız projelerle hem ilçemize yatırımlar yapmaya çalışacağız. Değerli basın mensubu arkadaşlarımızın bizlere önerecekleri projelere kapımız açık, şimdiye kadar olduğu gibi bundan sonra da onların desteğine ihtiyacımız var. Bu vesileyle bugün bizleri ziyaret edip, hayırlı olsun dileklerin ileten değerli basın mensubu arkadaşlarımıza ilçem ve şahsım adına teşekkür ediyorum” dedi.

 

Belediye makamında gerçekleşen ziyaret sonunda başkan Zeynel Aslan gazetecilerle birlikte ilçede belediyeye ait alanları gezerek tespit ettikleri sorunları anlatıp, yapmayı düşündükleri projeler hakkında bilgiler verdi.

Haber : Mustafa Aloğlu

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu