GERGER

Akedaş Ekipleri Karda Mahsur Kaldı

Akedaş Gerger Ilçe sefliğinden açıklama geldi. Yapılan açıklama şöyle;
“Bir çok köyde yaşanan elektrik kesintilerine müdahale etmeye çalışıyoruz ancak yollar kapalı olduğu için arızaya ulaşmakta güçlük çekiyoruz. Buna rağmen ekiplerimiz arızanın olduğu yere yürüyerek ilerliyorlar. Varabildiğimiz her yerde arızalara müdahale ediyoruz. Ancak Gerger’de tüm yollar kapalıdır. Araclarimiz kapali yollara girememektedir. Hatta şu anda 1 ekibimiz Çobanpınar köyü civarında 2 ekibimizde Bagoz-Zığır köyünde mahsur kalmıştır. Donma tehlikesi yaşamaktadırlar. 5 saattir mahsur kalan ekibin yakıtı da bitmis durumda. Özel Idare ekipleri ve karayolları 5 saat önce personelimize ulaşmak için yola çıktı ancak halen ulaşamamışlar. Hayatlarindan endise ediyoruz. 
Elektriksiz kalan köylülerin mağduriyetini anlıyoruz fakat yolları açacak ne aracımız var ne de kepçemiz vardır. Şayet karayolları ekipleri kapalı yolları açarsa arızaları anında gidermemiz mümkün olacaktır. Tüm riskleri ve tehlikeleri göze alıp var gücümüzle çalışıyoruz” dedi.
Şefliğin yaptığı açıklamada şunu çıkardık. Bir hattı karayollarına diğer hattı ise özel idareye ait olan yollar zamanında açılırsa arızalar anında giderilir. Bu beyan kısmen doğru ama genel olarak yetkililerin Gerger’e yaklaşımına bakarsak coktan gözden çıkarmışlar burayı. Hele siyasetçiler tam umursamaz olmuş. 
Akedaş ekibinde çalışan emekçilere geçmiş olsun diyoruz ancak Akedaş’ın başındaki müdürlere de Gerger halkı adına lanet okumayı da görev biliyoruz.
 Haber  Özgür Boğatekin

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu