ADIYAMAN

Bilette büyük adaletsizlik

Türk Hava Yollarının Adıyaman için Uyguladığı sistematik pahalı bilet uygulaması, Adıyaman halkını ve Adıyaman'a gitmek isteyen gurbetçileri çileden çıkarıyor. Halk isyan ediyor, Muhatap yok…

2011 yılında yapımına başlanılan ve 66 milyon liraya mal edilerek 1 milyon yolcu kapasitesine çıkarılan Adıyaman Havalimanının 2 bin 500 metreye çıkarılan pist ve terminal binası gelişme çalışmaları tamamlanan Adıyaman Havalimanı: 14 Eylül 2013 tarihinde Başbakan Erdoğan tarafından toplu açılış töreni ile hizmete açılmıştı.

Adıyaman havalimanı yeni imajıyla hem kapasite olarak hem de kullanım olarak modern bir görünüm kazandı. Fakat Türkiye’de birçok şehre çok ucuz fiyatlara uçuş gerçekleşirken, Adıyaman’daki fiyatların pahalılığı bölge insanını çileden çıkarıyor. Bunun sebebinin ne olduğunu Adıyaman halkı ve ilçeleri çok merak ediyor.

Adıyaman ve ilçelerine seyahat yapmak isteyenler artık çevre illere bakarak bilet alıyor. Örneğin Adıyaman'a alınan bir bilet 300 TL civarında iken Aynı zaman biriminde Gaziantep, Şanlıurfa, Malatya veya Diyarbakır'da 100 TL 'ye kadar alınabiliyor.

yaklaşık bir yıldır bu bilet adaletsizliğinin devam ettğini belirten Adıyaman halkı artık buna bir çözüm bulunması gerektiğine işaret ediyorlar.

Gerger HABER

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu