GERGER

Birçok Alanda Bölge Halkına Hizmet Veriyor

Adıyaman Kamu Hastaneleri birliğine bağlı Gerger Devlet Hastanesi, yeni hizmet anlayışı ile sağlık alanında ki kalitesini her geçen gün artırmaya devam ediyor.

Konu ile ilgili bir açıklama yapan hastane müdürü şerif DÜNDAR;” Kahta Devlet Hastanesi ile entegre hizmet sunan hastanemiz, Artık MR, TOMOGRAFİ, ULTRASON hizmetinde randevu oluşturmakta, Daha önce bu tetkikler için Adıyaman’a ve ya çevre İllere işlem tarihi almak için gitmek zorunda olan vatandaşlarımızın, bu sorununa nihai bir son verdik. Doktor muayenesinin akabinde, Hekimlerin ileri tetkik için talep ettiği MR, TOMOGRAFİ ve ULRASON hizmetlerinin sırası, vatandaş adına, Hastanemiz de görevli personel aracılığı ile alınmaktadır” dedi.

 

Entegre çalıştığımız Kahta İlçe Hastanesi Başhekimi Op.Dr.Abdulkadir DOST ise yaptığı açıklamada şunları söyledi; daha önce Gerger İlçe Hastanemiz de bakılamayan Hormon ve kan grubu, Hasta mağduriyetinin giderilmesi adına, Gerger Devlet Hastanesinden alınan kan numunelerinin Kâhta Devlet Hastanesi Laboratuvarına gönderimi ile aktif hale getirilmiştir.

Yeni göreve başlayan, İç hastalıkları uzmanı ve diğer Aile Hekimi Uzmanlarımızın öncülüğünde başlayan yeni hizmet anlayışı ile hastanemiz her geçen gün sağlık alanında kalitesini artırmaktadır. Son dönem de, hastanemizde eksik olarak tespit edilen, KAN ALMA ÜNİTESİ, BEBEK EMZİRME Odası’nı vatandaşlarımızın hizmetine sunmuş bulunmaktayız. Diş tedavisinde de, her geçen gün farklı ve yenilikçi tedaviler uygulanmakta dır. Diş Röntgeninde ise, bir üst sağlık tesisinde sıra beklemeden sizin adınıza randevu alıp, bu hizmetten yararlanmanız sağlanmaktadır.

 

İlçemizde yaşlı popülasyonunun yoğun olması ve buna bağlı kronik hastaların sayısal çoğunluğu nedeniyle, raporlu ilaç reçetesinde yaşanan problemler, Yeni İç hastalıkları uzmanımız Ahmet KOR Bey’in hizmete başlaması ile son bulmuştur.

 

Faaliyete giren yeni hizmetlerin yeterli olmadığını biliyor, bunun için elimizden geleni yapmaya gayret ediyoruz. İlerleyen dönemler de, hizmete sunduğumuz alanlar dışında, tespit ettiğimiz eksiklerin ivedi olarak tamamlanması için projeler geliştiriyor ve İlçenin hak ettiği sağlık hizmetine kavuşması için, gerekli kurum ve kuruluşlar ile koordineli çalışmalar yürütüyoruz.

 

Başhekim DOST; “ Gerger’li vatandaşların bu konuda ki hassasiyetlerini ve taleplerini bilen biri olarak, bu taleplerin karşılanması noktasında bizzat çalışıyor, elimizden gelenin bir fazlasını yapmaya gayret ediyoruz” Dedi.

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu