ADIYAMAN

Bitlis’teki Fotoğraf Sergisinde Nemrut Dağı Tanıtımı

 

Bitliste Ahlat kültür merkezinde yapılan Fotoğraf sergisi açılışına katılan Hemşerimiz Bilal MENTE burada Almanya, Ankara, İzmir, Bursa, Mersin gibi büyükşehirlerden ve ülkelerden gelen ziyaretçilere Adıyaman‘ın Nemrut dağına ve Commagene ye ait hediyelik CD'ler, El kitapçıkları ve broşürler taktim ederek Adıyaman’ın tanıtımında önemli bir görev üstlendi.

 

Daha önce Gerger kanyonlarına Turist kafilesi getirerek Gerger’in tanıtımında önemli bir görev üstlenen Bilal MENTE bu sefer de Adıyaman ve Nemrut Dağının tanıtılmasında önemli bir görev üstlendi.

 

Turizm alanında Gerger ve Adıyamanın tanıtılması konusunda aktif görevler üstlenen ve bu görevleri Sevdalısı olduğu memleketi için yapan Bilal Mente Bitliste yapılan ve bir çok ülkeden ve ülkemizin önemli şehirlerinden katılımın yoğun olduğu Fotoğraf sergisinde Adıyaman ve nemrut dağının tanıtımını gerçekleştirdi.

Ahlat Kültür Merkezi’nde yapılan sergi açılışına Bitlis Vali Yardımcısı Akif Pektaş, Ahlat İlçe Kaymakamı Osman Dölek, Ahlat İlçe Milli Eğitim Müdürü Zeynal Kılıç, çok sayıda fotoğraf sanatçısı ve vatandaşlar katıldı. Açılışı engelli Emre Alçiçek ile birlikte protokol yaptı. Açılışın ardından sergiyi gezen protokol ve çok sayıda fotoğraf sanatçısı, sergideki fotoğrafların oldukça kaliteli ve güzel olduğunu ifade ettiler. Konu hakkında gazetecilere açıklamalarda bulunan Bir Dünya Fotoğraf Gezi Kültür ve Turizm Derneği (BİDFOD) Başkanı Samet Adıyaman, açmış oldukları fotoğraf sergisine gerek yurt içi gerekse yurtdışından oldukça ilgi gösterildiğini ifade ederek, serginin 3 gün daha devam edeceğini söyledi.

Adıyaman, “Sergiye yurt içi ve yurtdışından çok sayıda fotoğraf ile birlikte fotoğraf sanatçısı da katıldı. BİDFOD, haziran ayı etkinlik programı kapsamında serbest konulu fotoğraf sergisi açtık. Etkinlik sergi açılışı ile başladı. 19-20-21-22 Haziran 2014 tarihleri arasında gezi programları ile devam edecek. İlçemize gelen fotoğrafçılarla birlikte fotoğraf gezileri düzenleyeceğiz. Etkinliğimizin amacı, doğal ve kültürel açıdan ülkenin en güzel köşelerinden biri olan tarihi şehri, Bitlis ve ilçelerini Türkiye genelinde fotoğrafın gücünü kullanarak tanıtmak. Ülkenin dört bir yanından ve yurt dışından gelen fotoğraf tutkunu ve profesyonel fotoğraf çalışmaları yapan sanatçıların ilçemize gelmesinden dolayı da mutluyuz. Etkinlik aracılığı ile fotoğraf sanatının gelişmesine, Bitlis ve ilçelerine ait kültürel değerlerin tanıtılmasına katkı sağlamayı hedefliyoruz. Etkinlik çerçevesinde ilçemize gelen fotoğraf sanatçılarıyla birlikte Ahlat’taki tüm tarihi ve doğal güzelliklerinin yanı sıra Adilcevaz ve Bitlis merkezde de fotoğraf gezilerimiz olacak. Öncelikle sergi salonunun tahsis edilmesinde bize destek veren Bitlis Eren Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Mahmut Doğru ve sergimize katılan herkese teşekkür ediyorum” dedi.

Daha sonra verilen kokteyle sergi devam etti.

HABER :H.MUSTAFA MENTE GERGER POSTASI/GERGER TEMSİLCİSİ

 

 

 

 

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu