GERGER

ADIYAMAN SAĞLIKTA ÇOK İYİ, AMA MERKEZDE…

Adıyaman KAMU Hastaneleri Birliği Genel Sekreteri Dr. Hüseyin Şen, sağlık alandaki gelişmeleri gazetecilerle paylaştı.

Gazetecilerin sorularını cevaplayan Adıyaman Kamu Hastaneleri Birliği Genel Sekreteri Dr. Hüseyin Şen, yeni yatırımların yanı sıra sağlık çalışanlarına uygulanan şiddet konusu başta olmak üzere bir çok konuda açıklamalarda bulundu.

Çalışmaları devam eden 400 Yataklı Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nin Temmuz ayı sonu veya Ağustos ayı başında hizmet vereceğini kaydeden Hüseyin Şen, “Yeni açılacak olan 400 Yataklı Eğitim ve Araştırma Hastanemiz inşallah Temmuz ayının sonları veya en geç Ağustos ayının başında faaliyete geçirmeyi planlıyoruz. Bu hastanemiz faaliyete geçince eski ismi 82. Yıl Devlet Hastanesi olan binamızda ki hizmetlerimiz devam edecek. Hizmetlerde aksama olmayacak, vatandaşlarımız poliklinik hizmeti almaya devam edecek” dedi.

Şuan ki Eğitim ve Araştırma Hastanesi ana binasının ise Kadın Doğum ve Çocuk Hastalıkları Hastanesi olarak hizmet vereceğini belirten Şen, “Boşaltacağımız şuan ki ana binamız Kadın Doğum ve Çocuk Hastalıkları Hastanesi olacak. Kadın Doğum ve Çocuk Hastalıkları Hastanesi daha ferah ve nezih ortamda hizmet verecek. Şuan 180 yataklı olan bu hastanemiz 200-220 yatağa çıkarmayı amaçlıyoruz. Buradaki en büyük hedefimiz il dışına sevk etmek zorunda kaldığımız yeni doğan ve kadın doğum yoğun bakımı hastalarımıza yoğun bakımı hizmetini verip sevkleri minimum seviyeye düşürmektir. Şuan ki binanın fiziki yapısının uygun olmamasından dolayı yoğun bakım kapasitesini arttıramıyoruz.

Bundan sonra inşallah 5-6 tane üst üste, yan yana yatan hasta görüntüleriyle karşılaşmayacağız. Daha nezih bir ortamda hizmet vereceğiz” diye konuştu.

Gece Polikliniği hizmetlerinin verilmemesiyle ilgili soruya ise Şen, “Daha önce var olan Gece Polikliniği uygulaması Türk Tabipler Birliği ve Türk Diş Hekimleri Birliği’nin açtığı davayla durduruldu. Danıştay mesai dışında poliklinik hizmeti vermeyi bize yasakladı. Hekimler hizmet vermeyi istemelerine rağmen, mahkeme buna engel oldu. Bizimle ilgili değil, mahkemenin verdiği karardır. Uygulamadan hem vatandaş hem de hekimler memnun olmasına rağmen böyle bir karar verildi” şeklinde cevapladı.

Sağlık şiddetlerinin önlenmesiyle ilgili ise Şen, “Sağlık çalışanlarına karşı yapılacak şiddete karşı güvenlik önlemimizi aldık. Ancak bunun çözümü insanların eğitiminden geçmektedir. Sağlık çalışanları 24 saat hizmet veriyor. İnsanların zor zamanlarında hizmet veriyor. Muhakkak eksiklik olacaktır ama insanların daha hoş görülü olması gerektiğine inanıyorum” ifadelerini kullandı.

Geçtiğimiz günlerde yerel medyada Adıyaman Ağız ve Diş Sağlığı Merkezi’nde ki röntgen cihazının bozuk olduğu ile ilgili çıkan haberle alakalı ise Şen, ağız ve diş görüntülemesinde herhangi bir sıkıntı bulunmadığını aktardı.

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu