ADIYAMAN

Bombacısının Ailesi İşyerini Sattı

Suruç’taki patlamaya neden olduğu iddia edilen Abdurrahman Alagöz’ün ailesi, kendilerine ait olan mini marketi satarak Adıyaman’dan ayrıldı.

Suruç’ta meydana gelen ve 33 kişinin hayatını kaybettiği patlamayı gerçekleştirdiği iddia edilen Abdurrahman Alagöz’ün ailesi kayıplara karıştı. Patlamaya neden olduğu iddia edilen Abdurrahman Alagöz’ün Annesi Semüre Alagöz, olaydan kısa bir süre sonra evi terk ederek şehir dışındaki yakınının yanına gitmişti.

Aileye ait olan ve Abdurrahman Alagöz’ün kardeşi Yusuf Alagöz tarafından işletilen mini market satıldı. Herhangi bir olumsuzluğa karşı polis tarafından güvenlik önlemi alınan marketi aile saltığa çıkardı. Devren satılan mini marketi Özgür Çimenden adlı bir kişi aldı.

Marketin yeni sahibi eski isminin üzerini kapattı.

Marketin yeni sahibi Özgür Çimenden, işyerinin camına asılan ‘Devren Satılık’ yazısını gördükten sonra eski sahibiyle konuştuğunu ve pazarlık sonucu işyerini aldığını belirtti.

Eski sahibini tanımadığının altını çizen Özgür Çimenden, “Tesadüfen geçerken devren satılık yazısını gördüm. Fiyatı bütçeme uygun olduğu için almaya karar verdim. Önceki sahiplerinin kim olduğunu soruşturmadım. Sadece ailevi sorunlardan dolayı devrettiklerini öğrendim. Param yettiği için devraldım. Burayı çalıştıran arkadaşı mahalle sakinleri çok seviyormuş. Sevilen, dürüst bir kişiymiş. Satan kişi düzenini oturttuğunu, satmak istemediğini ancak ailevi sebeplerden dolayı devretmek zorunda olduğunu söyledi. İşyeri sahibinin kim veya kimlerden olduğunu bilmiyorum. Tanışıklığımız yok, başka da bir şey bilmiyorum” dedi.

İHA

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu