GERGER

Bu Çile Nihayet Bitiyor

Gerger’in Bagöz (Dallarca) köyüne bağlı Zığır (Aydınlık) mezrasındaki dereye yıllar sonra köprü yapılıyor.

Kış aylarında derenin suyunun artması sonrası mezra halkı adeta mahsur kalıyordu. Köyden hastalanan olduğunda ilçeye gidemeyen köylüler zor zamanlar geçiriyordu.

Geçen kış ayında İstanbul’dan memleketine gelen İsmail Sucu’nun aracı derede mahsur kalmıştı. Uzun uğraşlar sonucu dereden çıkarılan araç çekiciyle servise gönderilmişti.

Bu durum karşısında sitemizde köylünün mağduriyetini dile getirmiş yetkililerin konuya çözüm üretmelerini talep etmiştik.

Geçen haftalarda köprü için çalışma başlatıldı. Dere yatağında köprünün inşaat çalışmaları hız kazandı. Yağmurlardan önce bitirilmesi hedefleniyor.

Köy sakinlerinden İsmail Sucu, Yıllardır süren bu çilenin sona ermesi için çok gayret sarf etmiş ve sonucunda köprünün yapılmasına vesile oldu.

Sucu; “Köyümüzde hep akraba aileler olarak yaşıyoruz. Kış aylarında köyün önünden geçen deredeki su debisi yükselince köye giriş ve çıkış yapılamıyor. Köprünün yapılması için emek gösteren herkese çok teşekkür ederim. Bu mağduriyetimizin giderilmesi bizi ziyadesiyle sevindirmiştir” dedi.

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu