GERGER

Burası Antalya Değil, Gerger Alduş

Yaklaşık 55 kişilik bir grup halinde Bilal MENTE rehberliğinde Gerger merkeze gelen MERSİN DAĞCILIK VE SPOR KULUBÜ (MERDAK) grubu burada Önce GERGER Hükümet Konağı önünde Hatıra fotoğrafları çektirdiler.

 

Gerger merkezde yarım saatlik bir mola veren grup bura da Gerger merkezde ki çarşı esnafından alış verişte bulundular.Bu alış veriş sırasında kendilerine soru sorduğumuz esnaflar Ramazan ayının 1.gününde olmasına rağmen böyle bir sürpriz ile karşılaşmayı beklemediklerini ifade ettikler. Esnafın yüzünün güldüğü ve çarşı merkezinin bir süre de olsa hareketlendiğinin görülmesi insanları mutlu etti.Yarım saatlik bu molanın ardından 3 minibüs kiralanarak taraksu köyü tekne iskelesine doğru yola çıkıldı.

 

Yolda bölgemize özgü bitkiler, leylek yuvaları ve pek çok doğal güzelliğin resimlerinin çekilmesi ile birlikte Taraksu (DRAGSO) köyüne ulaşıldı. Taraksu köyü sakinlerinin bu kanyon gezilerini ne kadar önem verdiği bir çok Taraksu köylüsünün turist kafilesini dört gözle beklediğinden anlaşıldı. Turist kafilesi ve köylüler arasında sıcak diyalogların yaşandığı ve sıkça fotoğrafların çekildiği görüldü.

 

Taraksu köyü tekne iskelesinden yola çıkan tekne ile kanyonları gezen MERSİN DAĞCILIK VE SPOR KULÜBÜ (MERDAK) Grubu Kanyona hayran kaldıklarını, bu kanyonların mutlaka gezilmesi ve bilinmesi gereken muhteşem bir doğa harikası olduğunu vurguladılar. Kanyonun yanında çok temiz olan Fırat nehrine hayran kaldıklarını ve bu denli bakir alanların çok zor bulunduğunu belirtiler. Kanyon gezisinin ardından Gerger Şahintepesi Dinlenme Tesislerinde yaklaşık 2.5 saatlik dinlenme ve yüzme molası verildi. Suyun temizliğinin ve yüzen havuzların kalitesinin bir çok turistlik şehirden daha güzel olduğunu vurgulayan ziyaretçiler Gerger’e hayran kaldıklarını ve burayı öğrenmemizde bize rehberlik eden Bial MENTE’ye teşekkür ettiklerini vurguladılar.

 

Güneşin batışını seyir etmek amacıyla Nemrut dağına doğru yola çıkan grup burada güneşin batışını seyir ettiler.Nemrut Çeşme pansiyon dinlenme tesisleri kamp alanında kamp hazırlıkları yapan grup burada akşam yemeğinden sonra günün sonunu halaylar ile kutladılar .Sabah gezi programının devamı için halfetiye doğru yol aldılar.Gezi programının Kordinasyonundan sorumlu olan ve Rehberlik eden Bilal MENTE ‘ye gezi ile ilgili soru sorduğumuzda:Kanyon gezisini 2 aydır programlıyoruz fakan gezimizin Ramazan ayının 1. Gününe rast geleceğini hesap edememiştik. Bu gezi programımıza 90 kişi ile başlayacaktık fakat Ramazan nedeni ile yaklaşık 35 kişi ile katılamadı. Ben ne olursa olsun Gerger merkezi ve Gerger kanyonlarını turizm cazibesi yapmak amacı ile vazgeçmedim ve geziyi 48 saatlik uykusuzluk yorgunluk ve oruçlu halime rağmen bu geziyi gerçekleştiğim için mutluyum. GERGER SEVDALISI Bir insan olarak durmak yok hizmete devam edeceğim dedi.

 

HABER: H. MUSTAFA MENTE / GERGER POSTASI GERGER TEMSİLCİSİ

İlgili Makaleler

Göz Atın
Kapalı
Başa dön tuşu