ÇELİKHAN

Çelikhan Devlet Hastanesi Modernize Edildi

Geçtiğimiz yıl modernizasyon çalışmalarına başlanan Çelikhan Devlet Hastanesi Acil Bölüm Servisi ile branş poliklinikleri düzenlenen törenle açıldı. Törene adıyaman Valisi Mahmut Demirtaş, Milletvekilleri Murtaza Yetiş, Salih Fırat, İlçe Kaymakamı Adem Kaya, İl Genel Meclis Başkanı Salih Şahan, Çelikhan Belediye Başkanı Mustafa Bulut, İl sağlık Müdürü Emin Taş, Kamu Hastaneler Birliği Genel Sekreteri Hüseyin Şen, sağlık çalışanları ile Çelikhanlı vatandaşlar katıldı.

Törende Çelikhan Devlet Hastanesi Başhekimi Uzman Doktor Agah Bahadır Öztürk tarafından katılımcılara hastanenin fiziki ve alt yapı çalışmaları ile diğer çalışmalar hakkında kısa bir sunum yapıldı.

Sağlık hizmetinin yalnızca insanla verilen bir hizmet olmadığını belirten Kamu Hastaneler Birliği Genel Sekreteri Dr. Hüseyin Şen ise konuşmasında, “İnsan bu işin temel taşı olmasına rağmen, fiziki mekanlar ne kadar iyi olursa insana sunacağımız hizmet kalitesinin de o kadar yükseleceği ve hizmeti almaya gelen insanlarında buna taleplerinin ne kadar olacağı sayılarla bellidir. Çelikhan nüfusu artmamasına rağmen, muayeneye gelen insan sayısı her geçen gün artmaktadır. Sağlık Bakanlığı olarak şu anda tüm Türkiye çapında fiziki mekanların insan onuruna uygun bir şekilde tedavi görebileceği nitelikli hastaneler yapılması için ciddi çalışmalar yapılmaktadır” diye konuştu.

Modern bir hastaneyi Çelikhan’a kazandırması noktasında emek veren Vali Mahmut Demirtaş’a ve Adıyaman Milletvekillerine teşekkür eden Çelikhan Belediye Başkanı Mustafa Bulut, “Sayın Valimizin bir hafta içerisinde Çelikhan ilçemizi ziyaret ederek, problemlerimizi yerinde dinlemesi bizleri mutlu etmiştir. Hastanemizin yenilenmesi noktasında emek veren herkese teşekkür ediyorum” dedi.

Çelikhan ilçesinin daha güzel hizmetlere layık olduğunu belirten Milletvekili Salih Fırat ise, “Yapılan sunumda hastanenin eski ve yeni halini görünce bir hekim olarak çok memnun oldum. Tedavinin yüzde ellisi psikolojiktir. Bir hasta bir doktora ve bir hastaneye gittiği zaman güler yüzle karşılandığı zaman zaten tedavinin yüzde ellisi başlamış oluyor. Bizler de hastanemizin yeni modern haline baktığımızda bir bakıma tedavinin yüzde ellisini tamamlamış oluyoruz. Çelikhanlı vatandaşlarımız hizmetlerin en güzeline layıktır. Çelihan’ın yıllardır beklediği içme ve sulama suyu sorununu çözümü içinde çalışmalarımız devam etmektedir. İnşallah bundan sonra Çelikhan’ın ihtiyaçlarını beraber tespit ederek, birlikte çözeceğiz. Bu hastanemizin de Çelikhanlı vatandaşlarımıza hayırlı olmasını diliyorum” ifadelerini kullandı.

Milletvekili Murtaza Yetiş ise, Türkiye’de dönüşüm sürecinin bir çok alanda yaşandığını ve özellikle sağlık alanında dönüşümün çok daha keskin ve belirgin yürüdüğünü kaydederek, “Sağlıkta dönüşüm uygulamasının en iyi yansıtıldığı ve uygulandığı illerin ilk beş’i içerisinde Adıyaman’ı saymak mümkündür. Bugün sağlık alanında bir çok ilden daha iyi noktadayız. BugünAnkara’da hasta odasına bir televizyon konulması bile bir mesele iken, bugün Adıyaman’ımızın en ücra köşesindeki ilçelerimizden biri olan Çelikhan ilçemize hemodiyaliz ünitesini, evde sağlık hizmetlerini, bu kadar modern bir acil ünitesini ve bu kadar modern bir hasta odalarını kazandırmak gerçekten hepimizi gururlandırıyor. Bu hastanemizin Çelikhanlı vatandaşlarımıza hayırlı olmasını diliyorum” dedi.

Çelikhan Devlet Hastanesine modern bir vizyon kazandırdıkları için Hastane Başhekimi ile sağlık teşkilatı çalışanlarını tebrik ederek konuşmasına başlayan Vali Mahmut Demirtaş ise, “İnsanoğlu istedikten sonra küçük dokunuşlarla bile çok güzel şeyler yapılabilmektedir. Biz Adıyamanlı ve Çelikhanlı vatandaşlarımızı memnun edebiliyorsak, demek ki insanlarımızı memnun etmek o kadar da zor bir şey değil. Ufak bir gayretle bile çok şeyler yapabiliriz diye düşünüyorum. Hem ülkemizde hem de Adıyaman’da çok hızlı bir değişim ve dönüşüm yaşanmaktadır. Her alanda olduğu gibi sağlık alanında da çok ciddi değişim ve dönüşümler yaşanıyor. Bugün diyaliz ünitesi Çelikhan ilçemizde varsa demek ki değişimde çok ciddi bir reform sağlanmış. Bu hizmetlerin ilimize ve vatandaşlarımıza sunulması noktasında emeği olan başta sayın Başbakanımıza, Bakanlarımıza ve İlimiz Milletvekillerine çok teşekkür ediyorum. Çelikhan ilçemizde çok ciddi yatırımlar hayata geçiriyoruz. Bunların hepsi Çelikhanlı vatandaşlarımıza helal hoş olsun. Çelikhan merkezde bir İmam hatip Lisesi ile 200 kişilik bir öğrenci pansiyonu yapıyoruz. Her iki yatırımında bu yılın sonunda tamamlanarak hizmete sunulacağını tahmin ediyorum. Bunun dışında Çelikhan’da üç köyümüze daha okul yaparak bu yatırımlar da hizmete sunuldu. Yine İzci köyümüzde daha önce okul olarak kullanılan yerleri ufak dokunuşlarla bakım ve onarımda geçirerek, toplam 8 öğretmenimize lojman olarak kullanmayı sağladık. Allah kısmet ederse Çelikhan ilçemize yeni bir emniyet hizmet binası ile 12 dairelik bir lojman yapacağız. Bunu da 2015 yılı yatırım programına alırsak Çelikhan’a güzel bir hizmet yapmış olacağız. Bu hizmetlerin yapılmasında emeği geçen katkıda bulunan herkese teşekkür ediyor, yenilenen hastanemizin de Çelikhanlı vatandaşlarımıza hayırlı ve uğurlu olmasını diliyorum” dedi.

Yapılan konuşmaların ardından Vali Mahmut Demirtaş ve Milletvekilleri tarafından Çelikhan Devlet Hastanesi Acil Bölümü ile branş polikliniklerin açılışı gerçekleştirildi. Açılış sonrası poliklinikler gezildi.

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu