GERGER

DEİK Genel Sekreterliğine Gergerli Hemşerimiz Atandı

Geçtiğimiz aylarda Ekonomi Bakanlığı’na bağlanan Dış Ekonomik İlişkiler Kurulu’nun genel sekreterliğine Türkiye İhracatçılar Meclisi (TİM) Genel Sekreteri Mustafa Mente getirildi.

DEİK yönetiminden bir isim, TİM’in ihracatla, dış ekonomik ilişkilerle ilgili çalışmalarda tecrübesi olan Mente’nin, yine DEİK gibi dış ekonomik ilişkilerle ilgili bir kuruluşun genel sekreterliğine gelmesinin hem bu konudaki tecrübesi hem de TİM’in geniş ihracat konularındaki birikiminin faydalı olacağını söyledi.
 
Mustafa Mente kimdir?
1 Nisan 2013 tarihi itibariyle TİM Genel Sekreterliği'ne getirilen ve 1975 Adıyaman'ın Gerger ilçesi Güngörmüş köyü doğumlu olan Mente, 1999 yılında Marmara Üniversitesi Uluslararası İlişkiler Bölümü'nden mezun oldu. İş hayatına Bayındır Holding'de başlayan Mente, 2000-2005 yılları arasında Türk Sanayicileri ve İşadamları Derneği'nde (TÜSİAD) çalıştı. Ardından, Sektörel Dernekler Federasyonu (SEDEFED) ve Türkiye Giyim Sanayicileri Derneği'nde (TGSD) Genel Sekreter olarak görev yapan Mente, iki yıl süreyle de Hey Tekstil AŞ'de Genel Müdür Yardımcılığı görevinde bulundu. 2009-2012 yılları arasında TİM'de Genel Sekreter Yardımcılığı yapan Mente, son bir yıldır ise, ABD merkezli J.E. Austin Associates şirketinde Yatırım Danışmanı olarak görevi yapıyordu. Evli ve iki çocuk babası olan Mustafa Mente, iyi derecede İngilizce biliyor. Yeni atandığı görevinde başarılar dileriz

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu