GERGER

Efsane Geri Dönüyor: Ahmet Mancak Milletvekili Aday Adayı

Gersoy-der’in Eski Başkanı, Serbest Muhasebeci Mali Müşavir ve Bağımsız Denetçi Ahmet Mancak İstanbul 2. Bölgeden Milletvekili aday adayı oldu.

 

"DEVRİM GİBİ DEĞİŞİKLİKLER OLDU"

Mancak, yaptığı yazılı açıklamada, Bir erdemliler hareketi olarak siyaset sahnesine çıkan AK Parti'nin kurulduğu 2001 yılından bu yana Türkiye'de adeta her alanda  devrimler yaptığını ifade ederek, Özellikle sosyal politikalar alanında Cumhuriyet tarihinde yapılamayan uygulamaları devreye sokmuştur. "Oysa ki, sosyal demokrat iktidarlarında yapılması gereken ama bir türlü cesaret edemediklerini bir muhafazakar demokrat iktidar yapmıştır. Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan 'ın "Bizim yaptıklarımıza hayalleri bile yetişemeyecek" sözünün doğrulunu gösteren en güzel örneklerden birisi sosyal güvenlik ve sosyal politikalar alanında yapılan devrim gibi değişikliklerdir" ifadelerini kullandı.

 

"AK PARTİ BİZE UMUT VE ÖZGÜVEN AŞILADI"

Başbakan Ahmet Davutoğlu'nun 'Çözüm Süreci, Paralel Yapıyla Mücadele, Ekonomi, Erdemli Toplum İnşası, Dış Politika , Adalet ve Yargı, Etik Siyaset anlayışı' kapsamında gösterdiği hedeflerin herkesi olduğu gibi kendisini de heyecanlandırdığını anlatan Mancak, açıklamasında şunlara yer verdi:

 

"Bu kapsamda başta Vergi Politkaları, Kayıtdışılığın minimize edilmeesi, iş sağlığı ve güvenliği, sosyal güvenlik yasaları, kıdem tazminatı gibi konularda yapılacak değişiklikler olmak üzere işçi, memur, emekli, esnaf ve işverenlerin seslerini TBMM'de duyurmak ve bu alandaki uzmanlığımızı milletimizin hizmetine sunmak için AK Parti İstanbul 2. Bölgeden milletvekili aday adayı olmaya karar verdim.

Yıllarca Sivil Toplum Kuruluşlarında aktif görevler üstlendim.  Birçok ilklere imza atan bir ekibin içinde ve başında görev aldım. Yıllarca medyadan takip ettiğim ve doğru siyaset kavramını Yeni Türkiye & Güçlü Türkiye içerisinde görüyorum. Yeni Türkiye'nin 2023 -2071 hedefleri ile Dünyanın örnek aldığı ülkeler listesinde üst sıralarda yer alacağına yakından şahitlik etmek istiyorum. Bu anlamda doğru yerde siyaset yapmanın ülkeme büyük katkı sağlayacağını umuyor, İstanbul’da sayıları 250.000’e ulaşan Adıyamanlıları da hakkıyla temsil edeceğime inanarak AK Parti'den aday olmaya karar vermiş bulunmaktayım.".

 

AHMET MANCAK KİMDİR?

1974 yılında Adıyaman Gerger'de doğdu.İlk ve Orta öğenimini Gerger’de tamamladı. Lise öğrenimini İstanbul FatihTicaret Meslek Listesinde tamalayan Mancak, Lisans eğitimini Anadolu Üniversitesi İktisat Fakültesinde tamamlayarak  mezun oldu. İstanbul Üniversitesinde Bağımsız Denetçilik Eğitimini tamamlayarak Bağımsız Denetçi ünvanına da kavuştu.

Çalışma hayatına  1992 yılında, Muhasebe Bürosunda Stajer olarak başladı. Özel Şirketlerde Muhasebe Sorumlusu ve Muhasebe Müdürü olarak çalıştıktan sonra 2003 yılından itibaren Serbest Muhasebeci Mali Müşavir olarak serbest çalışmaya başlayan Mancak, Fatih Aksaray’daki bürosunda faaliyetine devam etmektedir.

2006 Yılında Yönetim Kurulu Üyesi-Sayman olarak başladığı Gersoy-Der’de 2010 yılında Yönetim Kurulu Başkanı Seçildi, 2012 yılına kadar başarıyla yürtüttüğü bu görevinde birçok İlklere de imza attı. Gergerlilerin gönlünde çok ayrı bir yer edinen ve “Efsane Yönetim” olarak dillendirilen Yönetimin başındaki Mancak, görevi bıraktığında 347 üniversite öğrencisine burs veren Gersoyder; 2006-2012 döneminde altın yıllarını yaşadı. Gerger’e 24 Derslikli Lise Binası yapımının yanı sıra,Kurban Organizasyonları, Ramazan Yardımları, SMS sistemi, Piknikler, İftarlar, Alduş Dergileri, Afrikada Su Kuyusu, Sel ve Deprem felaketlerinde yapılan yardımlar, web sitesi vs. bir çok ilkler bu dönemde gerçekleşti.  Mancak evli ve 3 Çocuk babasıdır.

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu