GERGER

Evlerine Elektrik Bağlanmasını İstiyorlar

Gerger Kütüklü köyü (Haşür) de oturan Ayten Sevil, oğlu ile birlikte 4 sene önce maddi imkansızlıklar yüzünden istanbuldan köye gelip köy merkezinde arsası olmadığı için köyün 600 metre aşağısında kendi tarlasında kendi imkanlarıyla iki odalı bir ev yaptı..!

Yaptı ama yapmaz olaydı tam dört senedir elektriksiz yaşıyor.! Hala eletirik yok.

Çalmadık kapı bırakmayan Her çaldığı kapı yüzüne çarpılan Ayten teyze ve oğlu perişan halde bekliyor..

Torunlarını okutmak için var gücüyle köyde hayvancılık yaparak geçimini sağlayan Ayten teyze ve oğlu Evde eletirik yok Elbiseleri elle yıkıyor hayvanlardan elde ettikleri peynirler ayni günde ilceye gitmese hepsi çöpe atılıyor. su yok Ramazan ayı gelmiş  iftarda sahurda bu sıcakta sıcak su ile iftar aciyorlar. 

İçme suyunuda eşekle taşıyorlar..

Ayten teyze 4 torununu da Adıyaman’da okulla gönderip okutuyor.

Ayten teyze; yetkililerden ağlayarak yardım beklediğini haykırıyor, “beni güzel memleketimde karanlığa mahkum etmeyin” Diye haykırıyor ..!!!

Abdullah sevil ;
Gerger Kaymakamı Eneji bakani Akedaş Vali Sosyal medya Basın herkes bir anda olaya el attı atmasına ama atmaz olaydılar. Karanlıkta idik ama bu sefer karanlıkta karanlığa mahkûm edildik.

Bizde türkiye cumhurriyeti topraklarinda türk bayrağın gölgesinde yaşıyoruz. 
Ne pkk yiz ne hizbullah ne fetocuyuz. önce Allah’a sonra devletimize minnet duyacağız. 
Ülkemize sığınan mülteciler kadar degerimiz yoksa Nereye gidelim.   

Bilindiği gibi geçtiğimiz yıl aynı köyde Ramazan Lenger adlı vatandaşımız aynı konuda mağduriyetini basın ile paylaşmış, Yerel basının olayı kamuoyuna yansıtması ile Gerger Kaymakam’ı devreye girerek kısa bir süre içinde vatandaşın mağduriyetini gidererek evine elektrik bağlatmıştı.

Haber : Murat Kurt

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu