ADIYAMAN

GENÇ ADIYAMAN PLATFORMU

Genel sekreterliğini Mehmet Akif Olgun’un üstlendiği Millî Türk Talebe Birliği’nde, Adıyamanlılar Vakfı’nın “Genç Adıyaman Platformu” projesi ile ilgili istişare toplantıları devam ediyor.

 

Millî Türk Talebe Birliği genel merkezinde düzenlenen Genç Adıyaman Platformu toplantısına Adıyamanlılar Vakfı Gençlik ve Spordan Sorumlu Başkan Yardımcısı Hamza Taşan ile Gençlik Komisyonu Başkanı Cumali Doğan, Çatı Dergisi Editörü Hasan Kocaboğa  ve vakfımızın bursiyerlerinden Musa Çelik katılırken bayanlar platformu adına ise yine vakfın bursiyerlerinden Çiğdem Akdağ ve Merve Yavuz katıldılar. Yapılan istişare toplantıları, kısa sürede meyve verme başlarken toplantının açılış konuşması yapan Adıyamanlılar Vakfı Gençlik ve Spordan Sorumlu Başkan Yardımcısı Hamza Taşan, sadece okuyan değil aynı zamanda her alanda kendini iyi yetiştirmiş insanlara da vakfın ihtiyaç duyduğunu dile getirdi.

 

Adıyamanlılar Vakfı Genç Adıyaman Platformu’nun inanmış gençlerin öncüsü olmakla birlikte bütünleştirme kavramıyla da önemli hizmetlere imza atacaklarını kaydeden Hamza Taşan, “Ülkemizin istikbali için iradeli ve güçlü bir gençliğe ihtiyaç var. Güzel ülkemin güzel insanları şunu bilmelidir ki, istikbali şekillendirecek ve yarınki Türkiye’nin kurucuları olanlar bugünün gençleri olacaklardır. Güçlü, sağlam ve iradeli geleceğin liderlerini yetiştirmek en önemli amacımız olacaktır’’ dedi.

 

Adıyamanlılar Vakfı Gençlik Komisyonu Başkanı Cumali Doğan ise yaptığı konuşmada, “Adıyamanlılar Vakfı köklü bir kurumdur. Bugüne kadar bu çatı altında milletin kaderine talip olan nice öncü kuşaklar yetişti; inanıyorum ki, bu Genç Adıyaman Platformu projesi ekseninde Türkiye geleceğinde söz sahibi olacak yeni liderler yetişecektir” şeklinde konuştu.

 

Toplantıda alınan kararlar çerçevesinde, Adıyamanlılar Vakfı Genç Adıyaman Platformu  projesinin ekseninde  gençlik için Liderlik, Hitabet, Kültür, Sanat, Edebiyat, Teknoloji, Hukuk, Ekonomi, Siyaset vb. alanlarında çeşitli projelerin gerçekleştirileceği ve bu platformun “DİRİLİŞ GENÇLİĞİ”ne öncü bir platform olacağı belirtildi.

 

Programda Adıyamanlılar Vakfı Genç Adıyaman Platformu’nun vizyon, misyon, faaliyet ve amaçları hakkında bilgi veren Hasan Kocaboğa da; 1996 yılından beri özelde Adıyaman’a genelde Türkiye’ye hizmet etme sevdasıyla kurulan Adıyamanlılar Vakfı’nın her geçen gün geleceğe emin adımlarla ilerlediğini belirterek, “Bu minvalde Adıyamanlılar Vakfı bünyesinde kurulan ‘Genç Adıyaman Platformu, Adıyamanlılar Vakfı’nın Gençlik Platformu olarak farkındalık oluşturmayı gaye edinmiştir. Güçlü bir gençlik, parlak bir gelecektir düsturuyla hareket eden “Genç Adıyaman Platformu”,  inanmış genç yürekleri bir vakıf çatısı altında toplayıp kadim kültürün ışığında geleceği kavrama iştiyakı ile geçmişle gelecek arasında bir köprü kurma eğilimindedir” diyerek hedefleri hakkında bilgiler verdi.

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu