ADIYAMAN

Geniş Tabanlı Adıyaman Uluçınar STK’sı Geliyor

İstanbul’da faaliyet gösteren Adıyamanlı STK’ların sayısının her geçen gün artması oldukça sevindirici. Ancak bu oluşumların sayıları arttıkça faaliyetlerinde azalma hatta faaliyetsiz STK gibi bir duruma düştü.

Aktif olarak bazı çalışmaları olan ve bu çalışmalarını diğer aktif STK’larla güç birliği yaparak devam ettirmek isteyen Mustafa Karataş, Mustafa Öztürk, Nihat Yılancı, Resül Işık, Ömer Akverdi, Mehmet Kavak, Hulusi Kızılkaya, Mustafa Süt, Ahmet Polat, Faik Kılıç ve Mehmet Karataş‘ın öncülüğünde Adıyaman Uluçınar Derneği adı altında toplanma kararı aldılar. 

27 Ekim 2018’de Kahta Karadut köyünde bulunan Kervansaray Konaklama tesisinde yapılan istişare toplantısıyla Adıyaman Uluçınar Derneği ilk faaliyetini gerçekleştirmiş oldu.

Derneğin faaliyetlerinin başında Adıyamanlı Gönüllere dokunmak olduğunu söyleyen Kurucu Başkan Mustafa Karataş, İlerleyen aylarda hem sosyal hemde maddi olarak Adıyamanlı Gönüllere hitap eden faaliyetlerinin olacağını belirtti. 

Adıyamanlı Uluçınar Derneğinin kapılarının tüm Adıyamanlılara açık olduğunu ve derneğe üye olmak isteyen herkesin kendileriyle iletişime geçmelerini istedi.

Yemekli İstişare toplantısına bir çok davetli katıldı.

 

Haber : Ahmet Selim

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu