GERGER

Gerger Kanyonlarının Tescillenmesi İçin İlk Adım Atıldı

Gerger ilçesi sınırları içinde bulunan kanyonların turizme kazandırılması maksadı ile tescillenmesi için ilk adım 11 Aralık 2014 günü  atıldı.

Gerger kaymakamı Bülent HAMİTOĞLU'nun yoğun gayretleri ve çabaları ile Gerger ilçemizin sınırlarında bulunan Kanyonlarımızın ilçemize tescili için ilk adım atılarak 11 Aralık günü Turizmci Bilal MENTE önderliğinde Adıyaman Çevre ve Şehirçilik İl Müdürlüğünden İmar Ve Planlamadan Sorumlu Şube Müdürü Tuncay DEMİR, Jeoloji Mühendisi Mustafa ÇEVİK ve Teknik elemanlar Bu gün kanyon bölgesinde incelemelerde bulundular.Kanyona hayran kaldıkları görünen heyet son derece ilgi çekici bulduklarını ifade ettiler. İlk adım olarak gerçekleşen bu ziyaretin devamının olacağı ve Gerger ilçemiz için Hayırlı olmasını temenni ederiz. 

Geldiği ilk hafta sitemize bizleri kırmayıp konuşan ve Gerger ileçmiz için elinden geleni yapacağını ve gelişmesi için çalışacağını bildiren Genç Kaymakamımız Bülent HAMİTOĞLU önemli bir hizmet olarak ilçemiz sınırlarında bulunan ve Turizme açılması ile Gerger ekonomisine büyük bir katkı sağlayacak Gerger kanyonlarına el attı. Gerger kanyonlarının tescili çin çalışmalar başlattı.

İlçemiz için Çalışan Genç Kaymakamımıza Çok teşekkür eder ve Bu çalışkanlığı ile Gerger halkının gönlüne gireceği kanaatindeyiz.

 

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu