GERGER

Gerger Kaymakamı Ömer SAYGILI’ nın 30 Ağustos Zafer Bayramı ” Mesajı

30 Ağustos Zafer Bayramı nedeniyle Gerger Kaymakamı Ömer Saygılı bir mesaj yayınladı. Kaymakam Saygılı mesajında; “Gazi Mustafa Kemal Paşa’nın Başkomutanlığında, Milletimizin bağımsızlık uğruna gösterdiği azim ve kararlılığın tüm dünyaya ilan edildiği büyük zaferin 100. Yılını bayram olarak kutlamanın onur ve heyecanını yaşıyoruz.

30 Ağustos Zaferi, bütün yokluklara, imkânsızlıklara rağmen yüreği vatan sevgisi ve imanla dolu ordumuzun, milletle kenetlenerek gösterdiği büyük kahramanlıkların ve şanlı mücadelenin sonucunda elde edilen önemli bir askeri başarı olmanın yanında; Milletimizin sahip olduğu üstün iradenin, vatan ve millet sevgisinin, eşsiz kahramanlığın, güçlü birlik ve beraberliğin de unutulmaz sembolüdür.

Kendisini tarih sahnesinden silmek isteyenlere, birlik ve beraberlik içerisinde 30 Ağustos Zaferi ile unutulmayacak bir ders vermiş olan milletimiz, 15 Temmuz 2016 akşamında FETÖ/PDY mensubu hainler tarafından gerçekleştirilen darbe girişimi sonrasında da meydanları boş bırakmayarak demokrasiye ve Milli İrade’ ye sahip çıkmış, böylelikle hiçbir şekilde demokrasisinden, bağımsızlığından ve hürriyetinden asla ödün vermeyeceğini tüm dünyaya en güçlü şekilde bir kez daha kabul ettirmiştir.

Gücünü ve bekasını birlik, beraberlik ve kardeşliğinden alan milletimizin, tarih boyunca yüce değerler etrafında oluşturduğu bu kenetlenmenin şimdiye kadar olduğu gibi bundan sonra da karşılaşacağımız her türlü badireyi aşmamızı sağlayacağına yürekten inanıyorum.

Bu duygu ve düşüncelerle başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere, bu zaferi bize armağan eden İstiklal mücadelemizin bütün kahramanlarını, kanlarıyla canlarıyla bu toprakları vatan yapan ve ülkemizin milletiyle bölünmez bütünlüğü için canlarını seve seve feda eden aziz şehitlerimizi ve kahraman gazilerimizi rahmet ve minnetle anıyor, Türk Silahlı Kuvvetlerimizin kahraman mensuplarının ve bütün vatandaşlarımızın 30 Ağustos Zafer Bayramı’nı en kalbi duygularımla kutluyorum.” dedi.

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu