GERGER

Gerger’de Memur Alımında Adaletsizlik!

Gerger’de Memur Alımında Adaletsizlik!

2017 yılı temmuz ayında Gerger Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı için 2 adet sosyal yardım ve inceleme görevlisi 1 adet ise büro görevlisi personeli alımı ilanı yapıldı.

Mülakat şartlarında eğitim fakültesi mezunlarını almazlarken (eğitim fakültelerin tercih edilmemesinin sebebi öğretmeliği kazandıklarında işi bırakıp gitmeleri) formasyon alıp da öğretmen olabilecek fen edebiyat fakültesi, ilahiyat fakültesi ve beden eğitim mezunları mülakta çağrılmamaları gerekirken mülakata çağrıldı.

14 temmuz 2017’de mülakata çağırılan adaylar mülakata girdi ve 6 eylül 2017′ mülakat sonuçları açıklandı. Sonuçlarda asil adaylar arasında öğretmen olabilecek fen edebiyat fakültesi  mezununun olduğu görülünce Gerger halkında şok etkisi yarattı. Diğer adaylar bu durumdan oldukça rahatsız oldu. Ayrıca mülakatta verilen puanlamalarda KPSS’den en yüksek alan adaylara düşük puan verilirken KPSS’den düşük alan adaylara ise yüksek puan verilerek hak etmeyen adaylar asil aday seçilip 7 eylül 2017de Gerger Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfında göreve başladılar.

Köy korucusu alımı sırasında idda edilen torpilin bu defa Sosyal Yardımlaşma Vakfında yapıldığı idda ediliyor.

http://ilan.memurlar.net/ilan/39098/adiyaman-gerger-sydv-personel-alim-ilani.html

 

 

 

 

GERGER SYDV PERSONEL ALIMI İLANI

Son Başvuru : 09.07.2017

İl

ADIYAMAN

İlçe

GERGER

Alınacak Sayı

2

Çalışma Şekli

BELİRSİZ SÜRELİ

Ünvan

SOSYAL YARDIM VE İNCELEME GÖREVLİSİ

Açıklama

– B SINIFI SÜRÜCÜ EHLİYETİ
– Aday vakfın bulunduğu ilçe sınırları içinde ikamet ediyor olmalı
– 1) Üniversitelerin en az 4 yıllık eğitim veren Yükseköğretim Kurumlarından mezun olmak. Sosyoloji, Psikoloji ve Sosyal Hizmetler Bölümleri tercih sebebidir.* (Eğitim Fakülteleri hariç) 2) ÖSYM tarafından 2016 veya 2017 yılında yapılan Kamu Personel Seçme Sınavından KPSS P3 puan türünde en az 60 puan almak. 3) Temel bilgisayar programlarını ve interneti iyi düzeyde kullanabilmek. 4) Başvuru tarihi itibariyle en az 6 aydır Gerger?de ikamet ediyor olmak (Devamlı ikamet adresi Gerger olmak ve ailesi de Gerger?de ikamet ediyor olmak ). 5) Gerger İlçesinde ikamet etmeyi kabul ve taahhüt etmek.6) Görevini devamlı yapmasına engel olabilecek akıl hastalığı, vücut sakatlığı ve engeli bulunmamak . 7) Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışmayı Teşvik Fon Kurulunun 16.02.2012 tarih ve 2012/1 sayılı Kararı ile yürürlüğe konulan Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakıfları Personelinin Norm Kadro Standartları, İş Tanımları, Nitelikleri, Özlük Hakları ve Çalışma Şartlarına İlişkin Esasların EK (VIII) Personel İş Tanımlarında belirtilen niteliklere sahip olmak.8) Sosyal iletişim becerisine sahip olmak.9) Adayların kendini ifade kabiliyetine sahip olmak. 10) İşaret dili bilmek tercih sebebidir.11) En az B sınıfı ehliyet sahibi olup arazi koşullarında fiili araç kullanabilme becerisine sahip olmak. (Mülakatta fiili araç kullanma becerisi sahada test edilecektir.)12) İşin süresi daimi olup 2 ay deneme süresi vardır.13) Terör örgütlerine ve ya Milli Güvenlik Kurulunca Devletin Milli güvenliğine karşı faaliyette bulunduğuna karar verilen yapı, oluşum veya gruplara üyeliği, mensubiyeti veya iltisakı yahut bunlarla irtibatı olduğu değerlendirilmesi ve bu konularda haklarında adli işlem başlatılması durumunda Belirsiz Süreli İş Sözleşmesi Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı Başkanlığınca tek taraflı olarak feshedilir.14) Erkek adaylar için askerlik görevini yapmış veya muaf olmak, askerlikle ilişkisi bulunmamak yada başvuru tarihi itibari ile en az bir (1) yıl süre ile tecilli olmak

           

 

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu