TUT

Güneydoğu’nun En İyi Yamaçlarında Uçmaya Hazır mısınız?

TUT İlçesi Yamaç Paraşütü sezonu 31 Mayıs- 1 Haziran tarihinde başlıyor

“Tut İlçesi Yamaç Paraşütü Günleri” , Turkiye'nin çeşitli illerinden onlarca sporcunun katılımıyla 31 Mayıs-1 Haziran tarihleri arasında başlıyor. Bu yıl yapılacak uçuşlar için daha çok sporcu ve izleyici beklediklerini söyleyen Tut Belediye Başkanı Cemal Avcı, “ Yamaç paraşütü sezonunu şenlik havasında açmak istiyoruz” dedi.

 Tut Kaymakamlığı, Tut Belediyesi  ve Tut Havacılık ve Spor Kulübü’nün organizasyonu ile  31 Mayıs – 1 Haziran tarihlerinde başlayacak olan Tut İlçesi Yamaç Paraşütü Uçuş Sezonu,  yaz sonuna kadar devam edecek.

Türkiye’nin birçok ilinden toplam 50 sporcunun misafir edileceğini söyleyen Avcı, Adıyaman başta olmak üzere çevre illerden yüzlerce misafirin de izleyici olarak geleceğini belirtti. İlçe coğrafyasının yamaç paraşütü için çok uygun olduğunu vurgulayan Avcı:

“Tut yamaçlarından havalanan bir sporcu saatlerce havada kalıp uzun mesafede uçabiliyor. Coğrafyamızın bize sağladığı bu avantajdan dolayı Türk Hava Kurumu ve sporcularımız, ilçemize önem veriyor ve uçuşlarını burada yapmayı tercih ediyorlar” dedi. Bu tarz organizasyonların bölge turizmine katkısı olacağını belirten Avcı, “Belediyemiz, sporcularımızın ve misafirlerimizin en iyi şekilde ağırlanması için elinden geleni yapacaktır. Heyecanı ve sporu seven tüm vatandaşlarımızı Güneydoğu’nun en iyi yamaçlarında uçmaya bekliyoruz” dedi

İlgili Makaleler

Göz Atın
Kapalı
Başa dön tuşu