GERGER

HUSUMET BARIŞLA NOKTALANDI

Adıyaman Valisi Mahmut Demirtaş, beraberinde İl Jandarma Komutanı Albay Yusuf Yalçın ve İl Emniyet Müdürü Fikret Salmaner ile birlikte bazı inceleme ve denetlemelerde bulunmak üzere Gerger ilçesini ziyaret etti.

İlk olarak Gerger Kaymakamlığını ziyaret eden Vali Mahmut Demirtaş, Gerger Hükümet Konağı girişinde Kaymakam Ömer Bilgin tarafından karşılandı. İlçede yürütülen çalışmalarla ilgili Kaymakam Bilgin’den bilgi alan Vali Demirtaş, daha sonra İlçe Jandarma Komutanlığı ile İlçe Emniyet Müdürlüğünü ziyaret edip, ardından Gerger Belediyesine geçerek yeni seçilen Belediye Başkanı Zeynel Aslan’a hayırlı olsun ziyaretinde bulundu. 

HUSUMET BARIŞLA NOKTALANDI

 

Adıyaman Valisi Mahmut Demirtaş, Gerger ziyaretinde ayrıca, husumetli iki aileyi de barıştırdı. Geçtiğimiz günlerde Gerger ilçesinde Aksoy ve Arslan aileleri arasında meydana gelen kavga sonrası olayın büyümemesi için her iki ailenin büyüklerini Kaymakamlık Makamına davet eden Vali Mahmut Demirtaş, burada aile büyükleri ile ayrı ayrı görüşerek, yapılan görüşme sonrası tarafları biraya getirerek aralarındaki husumeti sonlandırıp barışı sağladı.  

Barışı kabul ettikleri için Aksoy ve Arslan ailelerine teşekkür eden Vali Mahmut Demirtaş, “Gerger İlçesini ve insanını çok seviyorum. Temennimiz bir daha buna benzer küskünlük ve kavgaların yaşanmamasıdır. Zaman kavga zamanı değil kardeşlik bağlarını güçlendirme zamanıdır”dedi.

 

Vali Mahmut Demirtaş’ın araya girmesi ile Kaymakamlıkta tokalaşarak birbirine sarılan aile fertleri daha sonra Vali Demirtaş ile birlikte el ele vererek, ilçe merkezindeki bir kıraathaneye geçerek çay içip sohbet ettiler.

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu