GERGER

İlçe Müftümüzün Miraç Kandil Mesajı

İlçe Müftümüz Yakup ETİK; Miraç Kandili dolayısıyla yaptığı açıklamasında Gergerlilerin ve tüm İslam aleminin kandilini kutladı. bu gece Peygamberimizin Allah-ü Tealanın huzuruna kabulü anlamına gelen kutlu Miraç gecesini idrak edileceğini duyuran İlçe Müftümüz Yakup ETİK “Recep ayının 27’inci gecesinde ki bu ‘büyük buluşma’ bir büyük sırrın yaşandığı hikmetlerle dolu bir yolculuktur” dedi.
 

Miraç’ın insanın iç dünyasına yapılan bir yolculuk olduğunu açıklayan İlçe Müftümüz ETİK; Mescid-i Haram’dan, Mescid-i Aksa’ya ve oradan semaya gerçekleşen bu kutlu yolculuğun bugün bizim için gönül dünyamızı aydınlatan büyük bir olay olduğunu söyledi. Miraç’ın Allah’ın sonsuzluğuna, büyüklüğüne ve birliğine yapılan en görkemli şahitlik olduğunu belirten ETİK, bu anın değerini iyi bilelim ve ‘duanız olmasa ne ehemmiyetiniz var’ ayetine sımsıkı sarılalım. Daha güzel bir dünya, daha erdemli ve daha esenlikli bir hayat için Miraç Gecesi ile bir çıkış yapalım” diye konuştu.

 
  Gerger  İlçe Müftülüğü olarak bu kutlu gecenin en iyi kutlanabilmesi için İlçe Merkez ve Köylerdeki Camilerimizde  Kur'an-ı Kerim  ve Mevlid Merasimi düzenlenecek.

İlgili Makaleler

Göz Atın
Kapalı
Başa dön tuşu