ADIYAMAN

İNANILMAZ AMA GERÇEK BURASI ADIYAMAN HDP MİTİNGİ! ALANDA İNSAN SELİ YAŞANDI

 

Sakarya Caddesi Emniyet Müdürlüğü yanındaki alanda düzenlenen mitingte HDP Gaziantep Milletvekili adayı Celal Doğan, Ankara Milletvekili adayı Sırrı Süreyya Önder ve Mersin Milletvekili adayı Dengir Mir Mehmet Fırat birer konuşma yaptı.

Dengir Fırat, yaptığı konuşmada, Cumhurbaşkanı Erdoğan’ı eleştirerek, Erdoğan’ın başkanlık hayalini suya düşüreceklerini ifade etti.

HDP’nin seçim barajı gibi bir probleminin olmadığını anlatan Fırat, bunu engellemek için HDP’ye çeşitli saldırılar düzenlendiğini dile getirdi.

Siyasilerin mal varlıklarını açıklaması gerektiğini belirten Fırat, “Herkes çıksın mal varlığını açıklasın. PTT’ye 200 milyon TL’ye 5 bin tane araç kiralayan da açıklasın mal varlığını” diye konuştu.

Gaziantep Milletvekili adayı Celal Doğan ise kendisinin Adıyamanlı olduğunu belirterek, bu kalabalığı görmekten gurur duyduğunu ifade etti.

Adıyaman’a bir miting meydanının bile yapılamadığına dikkat çeken Doğan, yıllarca ezilen Adıyaman halkının artık iktidara “dur” demesi gerektiğini dile getirdi.

Ankara Milletvekili adayı Sırrı Süreyya Önder de ilk defa Adıyamanlılarla bu kadar gurur duyduğunu aktardı.

Kalabalık karşısında çok sevindiğini belirten Önder, Adıyaman’da bu kalabalığın 3 vekil çıkaracağını ileri sürdü.

Adıyaman’ın sürekli ezilen bir millet olduğunun altını çizen Önder, “Sizler bilirsiniz, bu yol Pirin Palas’a gider. Orada işkenceden geçmeyen kimse kalmamıştır. Bu aşağı yol da sıkı yönetim komutanlığına gider. Buralara gidenler işkence görmeden gelemezlerdi. Yıllarca Adıyaman’ın çocukları hep ezildi. Artık yeter. Bu ezilmeye bir son verme vakti gelmiştir” şeklinde konuştu.

Miting alanını dolduran binlerce kişiye seslenen Demirtaş, Cumhurbaşkanı Erdoğan ile AK Parti’yi eleştirdi, barajı aşacaklarına inandığını ifade etti.

7 Haziran’ı iple çektiklerini belirten Demirtaş, seçime kalan süre içerisinde partililerinin kararsız olanları ziyaret ederek HDP’ye oy vermeye ikna etmelerini istedi.
HDP Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş,  seçime 20 gün kaldığını ve kararsız kaldığını ifade ettiği Başbakan Ahmet Davutoğlu’nu ikna ederek HDP’ye oy vermesini sağlayacağını söyledi.

Davutoğlu’nun yeniden Başbakan olma ihtimali bulunmadığını belirten Demirtaş, “Seçimlere 20 gün var, inanıyorum ki Ahmet Davutoğlu’nu ikna edeceğim ve HDP’ye oy verecek. Çünkü o da kararsız kalıyor kararsız. Şimdiye kadar kendisi AKP’liydi, şimdi bize kulak vere vere kararsız oldu. İnşallah 20 günde HDP’li yapacağız. Sevgili Ahmet Hoca; sen bilim adamısın ortada matematik var, biz kaybedersek sen de kaybediyorsun. Gel HDP’li ol oyunu at bu zulümden sende, ülke de kurtulsun artık” dedi.

Partilerinin üzerinde baskılar oluşturulduğunu ve çalışmalarının engellenmeye çalışıldığını savunan Demirtaş, “Özellikle de Adıyaman gibi yerlerde AKP’nin kale olarak gördüğü ama aslında AKP’nin önünde diz çökmeyi onursuzluk kabul eden her yerde AKP’yi yıkmak boynumuzun borcudur” dedi.

İlgili Makaleler

Göz Atın
Kapalı
Başa dön tuşu