GENEL

İstanbul’daki Genç Adıyaman’lılar Bir Araya Geldi

Adıyamanlılar Vakfı çok amaçlı salonunda Adıyamanlılar Vakfı Gençlik ve Spordan sorumlu Başkan Yardımcısı Hamza Taşan başkanlığında Vakfın Gençlik Platformu başkanlığı tarafından organize ettiği kahvaltılı gençlik toplantısına İstanbul’da Adıyamanlı Sivil Toplum Kuruluşlarından çok sayıda gençler katıldı.

 

Toplantının açılış konuşmasını yapan Adıyamanlılar Vakfı başkan yardımcısı Hamza Taşan, Adıyaman’ın ismini gelecekte istiklale ve istikbalde en iyi şekilde temsil edecek olan gençlerimize güvenmek ve onları yarınlara hazırlamak kendileri için asli görevlerinden biri olduğunu söyledi.

 

Taşan, “Burada Vakfımızın bünyesinde gönüllülük esasa dayalı bir görev icra ediyoruz. Hepimizin tek amacı var geleceğimizin Türkiye’si için istikbali parlak iyi bir nesil yetiştirmektir. Geleceğe hazırlayacağımız gençlerimizi genelde Ülkemizin, özelde ise Adıyaman ilimizin kalkınmasına yön verebilecek bir nesil olacaktır. Bu nesil siyasette, sporda, sağlıkta, kültür etkinliklerinde aktif rol alarak Ülkemizi ve Adıyaman ilimizi en iyi şekilde temsil etmenin haklı gururunu yaşayacağız. Bu anlamlı toplantıya iştirak eden genç kardeşlerime teşriflerinizden dolayı şükranlarımı sunuyorum” diyerek herkese teşekkür etti.

 

Adıyamanlılar Vakfı Gençlik Platformu Başkanı Cumali Doğan ise, en büyük amacının İstanbul’da önemli bir potansiyele sahip olan gençlerimizi bir arada toplamak, onların birbirleriyle kaynaşmayı ve dayanışma zemini hazırlayarak hep birlikte güzel etkinliklere imza atmak olduğunu söyledi.

 

Sivil Toplum Örgütleri adına toplantıya iştirak eden gençler ise konuyla ilgili düşüncelerini dile getirerek, gençler arasındaki kaynaşma zemini çok daya iyi boyutlara taşımak için sosyal ve kültürel etkinliklere çok daha fazla önem verilmesi gerektiğini ifade ettiler. Gençler, aynı zamanda Adıyaman’ın dünyaya tanıtılması içinde kültürel değerlerin çok daha fazla gün yüzüne çıkarabilecek çalışmaların içerisine girilmesinin kaçınılmaz olduğunu dile getirerek, toplantının düzenlenmesinde emeği geçen gençlik platformuna teşekkür ettiler.

 

Haber: Abdulkerim SONKAYA

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu