ADIYAMAN

Kadınlar Farkındalık Oluşturmak İçin Yürüdü

Adıyaman Halk Sağlığı Müdürlüğü tarafından gerçekleştirilen etkinlik ile kadınlara ve aile içi şiddete karşı farkındalık oluşturmak istendi.
Halk Sağlığı Müdürlüğü tarafından organize edilen 8 Mart Kadınlar Günü etkinliğinde, kadına ve aile içi şiddete dikkat çekildi. Birçok kurum ve kuruluşta görev yapan kadınlar Mimar Sinan Kültür Parkı önünde başlayan yürüyüşe katıldı. Yürüyüş, Demokrasi Parkı’nda son buldu.Demokrasi Parkı’nda açılan stantta vatandaşlara kadına ve aile içi şiddet ile ilgili broşürler dağıtıldı.
Halk Sağlığı Müdürü Mustafa Kutlu, burada yaptığı açıklamada amaçlarının toplumda farkındalık oluşturmak olduğunu belirterek, “8 Mart Dünya Kadınlar Günü nedeniyle toplumda bir farkındalık oluşturmak istedik. Toplumumuzun aile içi şiddet ve kadına yönelik şiddet ile ilgili daha çok bilinçlenmesi gerektiğine inanıyoruz. Kadına yönelik şiddetle ilgili olarak kamuoyunun bilinç düzeyini arttırmak istiyoruz. Umarım bundan sonrası süreçte kadına yönelik şiddet konusunda kamuoyu biraz daha hassas davranır. Kadınların bizim hayatımızın bir parçasıdır. Annelerimiz, kardeşlerimiz, en önemlisi de bir parçamızdır” diye konuştu.

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu