GENEL

Kahtalı İbo’nun Ölüm Yıldönümünde Ailesine Ev Alındı

Geçen yıl Gersoy-Der tarafından Gerger’de verilen iftar yemeğine katılmak için ilçeye giden Sanatçımız Kahtalı İbo, iftar programından sonra dinlenmek için çıktığı odasında geçirdiği kalp krizi sonucu hayatını kaybetmişti.

 

Sanatçının vefatından sonra bir araya gelen Adıyamanlı STK’lar merhumun ailesine bir daire alma konusunda ortak hareket etme kararı aldılar.

 

Bu dairenin alınması için Adıyamanlılar Derneği, Gerger Dernekler Federasyonu ve Kahta Dernekler Federasyonu ortaklaşa bir gece düzenledi.  Bu gecede katılımcılardan yaklaşık 83.000 TL toplandı. Adıyamanlılar vakfı ile Adıyaman Dernekler Federasyonu ise 25.000 TL katkı sunarak merhum sanatçımızın ailesine ev alınmasına yardımcı oldular.

 

Toplamda 110.000 TL ile, İstanbul Sultangazi’ye bağlı Esentepe mahallesinde 4+1, 120 metrekare bir daire alınarak Kahtalı İbo’nun ailesine teslim edildi.

 

Daire alımı için görevlendirilen Hüseyin Genç; “Merhum sanatçımızın ailesi için alınması planlanan ev işlemlerini 18.07.2014 cuma günü sonuçlandırdık. Evin tapusunu merhum sanatçımızın eşine teslim ettik. Katkıda bulunan tüm STK’lardan ve işadamlarımızdan Allah razı olsun. Bu tür sosyal konularda bu şekilde birlik olmak bizi güçlü kılıyor. bu süreçte maddi ve manevi destek sunan hemşerilerime de sizin aracılığınızla teşekkür ediyurum. Allah hepinizden razı olsun” dedi.

 

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu