ADIYAMAN

Mahkemeye Başvuracak mı?

Adıyaman Belediye başkanı seçilen Hüsrev Kutlu göreve geldikten sonra belediyenin resmi borçlarını hesaplatarak Belediyenin bütçesi hakkında bilgi toplamaya başladı. Yaklaşık olarak 650 milyon Tl yani eski parayla 650 trilyon borç olduğunu öğrendikten sonra bu borcu ödemek için acil plan eylemleri oluşturmaya başladı.

 
 Para kaynakları yaratmak için Ankara'ya giderek acil görüşmeler yapan başkan Kutlu bu borcun en kısa zamanda ödenmesi için gayret sarf ediyor.
 
  Eski belediye başkanının göreve geldiği günden beri SSK ya bir kuruş bile ödeme yapmaması akıllarda soru işareti bırakırken kamuoyunda asıl merak uyandıran konular ise  başkan Hüsrev Kutlu'nun  seçimlere iki ay kalasıya alınan tüm meclis kararlarını iptal ettirmek için dava açıp açmayacağı. Eğer ki başkan Kutlu mahkemeye gitme kararı alır ise bütün dosyalar incelenecek ve dedikodularla dolu yolsuzluk iddiaları cevaplarını bulmuş olacak. Bu yolsuzluk dedikodularında sadece bir kaçı seçimlere günler kala meclis kararıyla çıkartılmış 12 petrol istasyonları yeri ve belediyenin satılan gayrimenkulleridir. 
 
HABERİNROTASI

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu