GENEL

Meslek Lisesi Öğrencileri Adıyamanlılar Vakfını Ziyaret Etti

200 bin Euro’luk proje kapsamında İngilizce, Bilgisayar ve Matematik derslerinde başarılı olan öğrencilere “Haydi Kızlar Eml’ye” Avrupa Birliği Projesi çerçevesinde İstanbul’da birçok kurum ve kuruluşları ziyaret etmekle birlikte başta Sultanahmet Camisi olmak üzere ilin tarihi ve turistlik yerlerini ziyaret ettiler. Öğrenci heyeti programın son gününde ise Adıyamanlılar vakfını ziyaret ederek, Vakfın çalışmaları hakkında Vakıf Genel Başkanı Ramazan Aksoy’dan bilgi aldılar.

 

Adıyamanlılar Vakfı Genel başkanı Ramazan Aksoy, beraberinde Vakfın Başkan yardımcılarından Cuma Durak ve Hasan Demir ile birlikte Adıyaman’dan gelen Öğrenci heyetini vakfın girişinde karşıladı. Vakfın kuruluş amacı ve yapılan hizmetlerle ilgili bilgiler veren Adıyamanlılar Vakfı Genel Başkanı Ramazan Aksoy, “Adıyamanlılar gittiği ve çalıştıkları yerlerde her zaman fedakârlık unvanı ile birlikte dürüstlüğü ve çalışkanlığı ile önemli izler bıraktığını belirterek, “Sizin gibi genç ve dinamik olan neslimizden gelecek için büyük başarılar bekliyoruz. Her yıl Adıyamanlı olup da Adıyaman ve İstanbul’da okuyan yüzlerce öğrenci kardeşimize eğitim yardımı adı altında burs vererek destek çıkmaya çalışıyoruz. Biz sizlerle her zaman iftar ediyoruz. Vakıf yöneticileri olarak siz değerli gençlerimizi vakıfta ağırlamanın kıvancını yaşıyoruz” dedi.

 

Mimar Sinan Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Müdürü Mehmet Kuruş ise “Haydi Kızlar Eml’ye” projesi ile ilgili bilgiler vererek, kendilerini en iyi şekilde ağırlayan Vakıf Başkanı Ramazan Aksoy ve bütün vakıf yöneticilerine teşekkür borçlu olduğunu söyledi. Kuruş, “Heyet olarak hepimiz ilk kez Vakfımızı görme şansı bulduk. Bu muhteşem Kültür Merkezimizi görünce duygulanmamak elde değil. Proje sayesinde öğrencilerin hayata olan bakışları değiştiği gibi birçok kimsenin de ilk kez İstanbul’u göreme ve uçağa binme şansı oldu. Bütün bunlar projenin ne denli önemli olduğunu gösteriyor” şeklinde konuştu.

 

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu