ADIYAMAN

Milletvekili Aday Adayı’na yakışmayan uslup

Adıyaman halkının Kutsal Değerlere olan saygısı ve sevgisini bilmeyen yoktur. Birden fazla maneviyatı bağrında bulunduran Adıyaman, Milletvekili Aday Adayı olan Mehmet Mete'nin sosyal medya hesabı üzerinden yaptığı paylaşım sonrasında tepkilerini dile getirmeye başladı.

Ak Parti'den Aday Adayı olan ve sözde eğitimci olan Mehmet Mete, Peygamber efendimizden bizlere emanet olan Hz.Safvan B.Muattal ( r.a.)'ın Türbesini Samsat gezisi sırasında ziyaret ediyor. Samsat'ı ziyaret eden her aday adayının ziyaret etmesi gereken bir yerdir.

Ancak Aday Adayı Mete gezi sırasında çektiği fotoğrafları sosyal medya hesabı üzerinden paylaşınca tepkilere neden oldu. Paylaştığı 2 fotoğrafa başlık olarak " Şehrimize ruh veren mezar " şeklinde yazması sonrasında tepki mesajları gelmeye başladı. Hatta paylaşımdan 1 saat sonra yapılan bir yorumda " O mezar dgl turbe " şeklinde yazılması sonrasında düzeltme yapması beklenen A.Adayı Mete, paylaşıma yaptığı yorumda durumu dahada ileri götürerek Hz.Safvan B.Muattal ( r.a.)'ı sıradan bir vatandaşmış gibi göstermeye çalışarak şunları yazdı;

" Türbe, devlet adamlarının veya din âlimlerininmezarlarının bulunduğu oda şeklindeki binaya verilen addır. İçerisinde (çoğunlukla) ünlü kişilerin gömülü bulunduğu anıtsal tarihi mezarlar için de türbe kelimesi kullanılır. Türbeler çoğunlukla eski çağlarda yaşamış önemli insanların yattığı yerlerdir.
Kaynak: vikipedia "

Bir Milletvekili A.Adayının helede Ak Parti'den A.Adayı olan bir şahsın bunu yapması anlaşılabilmiş değil. Kendisini Adıyaman Times olarak KINIYORUZ.

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu