ADIYAMAN

Minik Öğrencilerden 15 Temmuz Şehitlerine Bağış

TSK içerisinde bir grup asker tarafından gerçekleştirilmek istenen darbe girişiminde şehit olanlar için Adıyaman Borsa İstanbul İlkokulu öğrencileri biriktirdikleri haçlıkları ile bağışta bulundular. 
Öğleden sonra Atatürk Bulvarı üzerinde bulunan Ziraat Bankasına öğretmenleriyle birlikle gelen öğrenciler, bankaya141 lira bağışta bulundular.
Bağış sonrası açıklamada bulunan İlköğretim Öğretmeni Yücel Doğan, 15 Temmuz gecesinde demokrasiye yapılan menfur saldırıda hayatını kaybeden şehitler ve gazilerin ailelerine öğrenciler ve velilerin isteği üzerine böyle bir etkinlik yapmaya karar verdiklerini söyledi.
Türkiye’nin her yerinde her kesim insanın bir şekilde yardımda bulunduğunu anımsatan Doğan, “Ama öğrencilerimiz öğretmenim biz gidelim kendi elimizle bağış yapalım bağışın ne olduğunu da görelim istediler. O yüzden hep beraber okul idaremiz yöneticilerimiz öğretmenlerimiz veli ve öğrencilerimiz buraya geldik ve şuanda yardımımızı yapmış bulunuyoruz. Bazı öğrencilerimiz 1 lira getirdiler, gerçekten duygusal anlarda yaşandı. 5 lira,10 lira. Kumbarasından çıkartıp getiren çocuklarımız da vardı. Hepsine çok teşekkür ediyoruz.” dedi.
 Bağış sonrası banka yetkilileri tarafından öğrencilere ikramda bulunuldu.
 

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu