ADIYAMAN

Neden Başarılı olmayalım ki?

Adıyaman’da yerel seçimler sonrasında yeni dönemin ilk Belediye Meclisi toplantısı yapıldı.

Toplantıda Mahalli, idareler genel seçimlerinde büyük başarı sağlayan Belediye encümenleri ve meclis üyelerinin görevleri belli oldu.

Gerger Aşağıdağlıca (Erbahun) Köylüsü Ancak uzun yıllardır Adıyaman merkezde siyaset yapan Mahmut Karaman, Belediyenin başkan vekilliğine getirilirken İmar komisyonu üyeliğine de Salih Kaya getirildi.

Bu konuda sitemize açıklamalarda bulunan Gerger halkı; “Uzun yıllardır siyaset yapan bu hemşerilerimiz tüm uğraşmalara rağmen bir türlü istenilen ölçüde hak ettikleri yere gelemiyorlardı. Son seçimlerde gösterdikleri başarılardan dolayı bu görevi hak etiklerine inanıyoruz.” Dediler.

Gergerlilerin siyaset anlamında girişken olduklarını belirten Gerger halkı; Halkımızın bu anlamda son yıllarda önemli bir yer edindiğini gözlemliyoruz. Gergerliler artık kabuğunu kırıyor. Büyükşehirlerde belediyenin her kademesinde artık siyaset yapan Adıyamanlılara rastlamak mümkün, Özellikle Gergerlilerin bu anlamda büyük katılımları olmaktadır. Ve başarılıda oluyorlar. Bu hemşerilerimizin de Adıyaman’da başarılı olacağından şüphemiz yoktur. Halkımıza kim bir katkı sağlıyorsa ona destek olmak mecburiyetindeyiz. Allah mahcup etmesin “Dediler.

Kâtip üyeliklerine asil üye Abuzer Önder, M. Sevinç Doğan, yedek üye İ. Gülsüm Öncel, Abdullah Aşkın,

Meclis 1. Başkanvekilliğine Mahmut Karaman, 2. Başkanvekilliğine Perihan Gümüş,

Belediye encümenliğine Abdurrahman Karayılan, Abdurrahman Gürbüzcan, Hasan Demir,

Bütçe komisyonuna A. Yaşar Öncel, Fatih Bozkurt, Bülent Özelçi, Abdulgani Erdengi, Orhan Uslu,

İmar komisyonuna F. Bülent Kaplan, Esra İlhan, Abdulkadir Kurt, Mehmet Durgun ve M. Salih Kaya Seçildi. 

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu