GERGER

Özgür, Özgür kalacak mı?

Ya denetim serbestliğine uyacak yada kapalı cezaevine konulacak.

 

Gerger Asiye Ceza Mahkemesi tarafından verilen ve Yargıtayca cezası onanan gazeteci Özgür Boğatekin 12.05.2014 Salı günü savcılıkça Adıyaman Yarı Açık Cezaevine konuldu. 8 gün ceza evinde kaldıktan sonra 20.05.2014 günü denetim serbestliği koşulu ile salıverilen gazeteci 3 gün içinde denetim serbestlik bürosuna başvurup gereğini yapacak. Aksi taktirde kapalı cezaevine atılacak.

 

gergerfirat.com

 

3 GÜN SÜRESİ VAR

 

8 gün sonra cezaevinde tahliye edilen Özgür Boğatekin’e 3 günlük süre tanındı. Bu süre içinde denetim serbestliği bürosuna başvurup işlem yapacak. Başvurmadığı taktirde kapalı cezaevine konulacağı da kendisine ihtaren bildirildi.

 

DENETİM SERBESTLİĞİ SÜRESİNDE NE YAPILIR

 

Anlaşmalı kamu kurumlardan birinde çalıştırılmak yada kendi sigortalı işinde çalıştırılmak gibi işleri yapmakla zorunlu kılınacak. Gerger’de benzer hükümlülere uygulanan denetim serbestliği uygulamalarında cami yada okulda çalıştırılmak veya herhangi bir sigortalı işten çalıştırılmak suretiyle denetim uygulaması yapılıyor.

 

BUGÜN BAŞVURACAK

 

Gazeteci Özgür Boğatekin yarın Adıyaman merkezine giderek denetimli serbestlik bürosuna başvurup gereğinin yapılmasını isteyecek. Özgür Boğatekin’in talep ettiği iş, Gerger Fırat Gazetesi ile Fatih İlkokulu Aile Birliği tarafından İstanbul’da başlatılan okul ve eğitime yönelik yardım işlerini yapmak ve kampanyada toplanan 2 bin ayakkabı, 3 bin giyim eşyasını okullara ve öğrencilere de dağıtımını sağlamak işinde gönüllü çalışacağını bildirip gereğinin yapılmasını isteyecek. Şayet kabul edilirse yada başka bir kurumda çalıştırıl

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu