ADIYAMAN

Polis Bayram Tedbirlerini Arttırdı

Adıyaman Emniyet Müdürlüğü, Ramazan Bayramı öncesi ve sonrası vatandaşların huzur ve güvenliğini sağlamak, rahat bir bayram geçirebilmeleri amacıyla asayiş ve trafik yönünden en üst seviyede gerekli tedbirleri aldı.

Adıyaman Emniyet Müdürü Fikret Salmaner, bayram tedbirleriyle ilgili açıklamada bulundu. Salmaner, Asayiş Şube Müdürlüğü ve Polis Merkezi Amirliklerinin dolandırıcılık, hırsızlık gibi olaylara karşı yaya ve motorize devriyelerinin arttırıldığını ve bürolarda çalışan personelin de halkın yoğun olduğu banka önlerinde, alışveriş yapılan yerlerde ve büyük cami çevrelerinde yaya devriye görevi ifa edeceğini kaydetti.

Salmaner, “Şehir içi trafik denetimi ile ilgili olarak vatandaşlarımızın yoğun olarak bulundukları alışveriş merkezleri, otogar, pazaryerleri ve umuma açık yerler ile araç ve yaya yoğunluğu olan cadde, kavşak ve sokaklarda gerekli trafik tanzimi ve düzeni yeteri kadar ekip ya da personel ile sağlanacaktır. Şehirlerarası yollarda ise vatandaşlarımızın rahat ve huzur içerisinde seyahat edebilmelerini sağlamak ve trafik kazalarını asgari seviyeye indirmek amacıyla ilimiz sınırlan içerisinde Emniyet Müdürlüğümüz tarafından 24 saat esasına göre çalışan görevlilerimizce trafik tedbirleri arttırılmış, yapılan etkin denetimlerle sorumluluk alanımızda Cumartesi gününden başlayarak bayram boyunca ve sonrasında belirtilen tedbirlerimiz sürecektir.

Vatandaşlarımızın huzur ve güven içerisinde bayram geçirebilmeleri, istek ve şikâyetlerini anında ilgili mercilere iletebilmeleri ve muhtemel olaylara süratle müdahale edilebilmesi için Emniyet Müdürlüğümüzle 155 polis imdat, 0505 318 02 00 ve 0416 216 48 85 nolu telefonlarımızın ve [email protected] ve www.adiyaman.pol.tr e-posta adreslerimizden irtibata geçilebilecekler” dedi.

İHA

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu