ADIYAMAN

Satırla ve Sopayla Hırsızlık

~~adıyaman’da, bir arazi içerisine kurulan hayvan çadırında bulunan hayvanları çalmak isteyen 3 şahıs, hayvan sahibine satır ve sopalarla saldırdı.
Edinilen bilgiye göre, Karapınar Mahallesinde, Favzi Çakmak İlköğretim Okulu yakınlarında bir arazi içerisine hayvanlar için çadır kuran Sayım A.’nın yanına gece 01.00 sularında kimliği belirsiz bir şahıs gelerek keçi almak istediğini söyledi. Hayvan sahibi şahıstan şüphelenince şahsa, şimdi gidip gündüz gelerek keçi alabileceğini belirtti. Kimliği belirsiz şahısla görüşen Sayım A., aniden iki şahsın arkasında durduğunu ve şahısların ellerinde satır ve sopa olduğunu fark ederek kaçmak istedi. Kimliği belirsiz 3 şahıs, hayvan sahibi olan Sayım A’yı, yakalayarak hayvan çadırına koyup şahsa hakaretler edip satır ve sopalarla tehdit etmeye başladı. Sayım A’yı, şahısların bir anlık dalgınlığından faydalanarak çadır içerisinden kaçıp mahalle ortasında bağırmaya başladı. Mahalle sakinlerinin gelmesi ile korkuya kapılan kimliği belirsiz şahıs, otomobillerine binerek olay yerinden kaçtı. İhbar üzerine olay yerine gelen polis ekipleri yaptığı çalışma ve araştırmalar sonucunda şahısların yakalanması için çalışma başlattı.
Olay esnasını anlatan Hayvan Sahibi Sayım A., “ Gecenin bir saatinde bir adam geldi hayvan almak istediğini söyledi. Bende adama güvenmedim gündüz gelip hayvan alabileceğini söyledim. Arkamı döndüm elinde satır ve sopa olan iki şahıs duruyor. Hemen kaçmaya çalıştım ama yakaladılar beni. Ve çadıra koyup beni satır ve sopalarla tehdit edip bana hakaretler edip küfür savurdular. Onların biranlık dalgınlıkları ile kaçtım ellerinden ve bağırdım sağ olsun mahalleliler geldi. Şahıslarda kaçıp gitti” şeklinde olay esnasını anlattı.
Olayla ilgili soruşturma sürdürülüyor.

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu