ADIYAMAN

Şehit Müsellim Ünal’ın Ailesine Daire Bağışlandı

Develi Kaymakamlığında tapu teslim töreni yapıldı. Törene Develi Kaymakamı Harun Başıbüyük, Develi Belediye Başkanı Mehmet Cabbar, İstanbul Develi ve Yöresi Kültür ve Dayanışma Derneği Başkanı Sami Dedoğlu, Develi İlçe Müftüsü Cafer Kılıç, Milli Eğitim Müdürü Ali Arslan, Şehit Müsellim Ünal’ın ailesi ve kurum müdürleri katıldı.

Törende konuşan Develi Kaymakamı Harun Başıbüyük, “Allah (c.c.) vatanımıza milletimize ve hiçbir anne babaya bu acıyı bir daha yaşatmasın. Şehit ailesine daire bağışlayarak Türkiye’ye örnek olacak bir davranış sergileyen en başta İstanbul Develi ve Yöresi Kültür ve Dayanışma Derneği Başkanı Sami Dedoğlu beye yönetim kurulu üyelerine Develi Belediye Başkanı Mehmet Cabbar beye ve emeği geçen herkese teşekkür ediyorum” dedi.

Develi Belediye Başkanı Mehmet Cabbar ise, “Hiç bir şey bir evladın yerine konamaz ama biz istedik ki vatan uğruna canını feda etmiş, ailesine bir nebze olsun, onları acılarını hafifletme adına bir katma değer yapalım arzusundaydık. İnşallah bundan sonrada bizlerde kendilerinin bir evladıyız. Şehit Müsellim Ünal’ın ailesi bizim ailemiz anne babası bizim anne babamız kardeşleri de bizim kardeşlerimiz” dedi.

İstanbul Develi ve Yöresi Kültür ve Dayanışma Derneği Başkanı Sami Dedoğlu da, “Kendi düşüncelerimizle Ankara’daki dernekle istibata geçtik. Tabiki evlat acısı çok zor. En azından Şehit Müsellim Ünal’ın ailesinin bu zor dönemde yanında bulunma babından sırf Allah’ın rızasını kazanmak için bu işi yaptık” dedi.

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu