GERGER

SEMİZ, KADINLAR DAHA ÇOK ÖN PLANDA OLMALI

Gençlerle bir araya gelen Fatma Semiz, “Bir işte önemli olan sonucunda ki başarı değil, verdiğiniz emektir. Bugünlerde vereceğiniz kararlar tüm hayatınızı etkileyecek. Ona göre iyi kararlar verin. Özel hayatınız ve iş hayatınız arasındaki dengeyi iyi kurun” dedi.

Programa katılanlarla sıcak bir sohbet gerçekleştiren Ankara Genç İşadamları Derneği (ANGİAD) Başkanı Fatma Semiz, tecrübelerini samimi ve içten bir dille paylaştı. “Hayatım boyunca hep erkeklerin egemen olduğu ortamlarda bulundum” diyerek sözlerine başlayan Fatma Semiz, “Ama bunu hiçbir zaman dezavantaj olarak görmedim aksine gerek yurt içinde gerek yurt dışında örnek alındım. Yaptığım her işte başarılarım arttıkça kadınların daha çok ön planda olması için emek harcamam gerektiğini düşündüm. Bu nedenle birçok projede yer aldım” dedi.

Gençlere sadece kendileriyle yarışmaları tavsiyesinde bulunan ANGİAD Başkanı Fatma Semiz, özellikle kadınların toplumda daha saygın bireyler olarak anılması için yaptığı uluslararası projeler hakkında bilgi verdi. Bursiyerler tarafından büyük dikkatle dinlenen Semiz, gençlerin gerek iş gerekse de özel hayatı hakkında sordukları soruları samimiyetle cevaplandırdı. Başarılı bir işkadını olmasının yanı sıra Ankara 2. Bölge Milletvekili aday adayı da olan Fatma Semiz, kendisini dinleyen gençlerden birinin sorduğu “Bizlere ne gibi tavsiyeleriniz var” sorusuna şöyle yanıt verdi:

“AZİMLİ OLUN AMA HIRSLI OLMAYIN”

“Bir işte önemli olan sonucunda ki başarı değil, verdiğiniz emektir. Önce kendinize değere verin, siz kendinize değer verdikçe başkaları da size değer verir. Azimli olun, asla hırslı olmayın. Kendi ayaklarınızın üzerinde durun. Bugünlerde vereceğiniz kararlar tüm hayatınızı etkileyecek. Ona göre iyi kararlar verin. Özel hayatınız ve iş hayatınız arasındaki dengeyi iyi kurun”

 

GÖZLÜ: KADINLAR İÇİN ELİMİZDEN GELENİ YAPMALIYIZ

Hacı Bayram’daki vakıf şubesinde Programın açılış konuşmasını yapan YDV Ankara Şubesi Kadın Kolları Başkanı Birsen Gözlü, “Kadın değişir, Dünya değişir” sloganıyla kendi alanlarında başarılı olmuş, güçlü ve idealist kadınlar ile kızlarımızı buluşturuyoruz. Amacımız onlar kızlarımıza rol model olsun. Toplumda daha çok şiddetle anılmaya başlayan kadınların artık daha güzel şeylerle gündeme gelmesi için biz de elimizden geleni yapıyoruz” dedi. Birsen Gözlü  sözlerini şöyle sürdürdü: “Bu nedenle Ankara Genç İş Adamları Derneği’ne 23 yıl sonra ilk kez kadın başkan seçilen iş kadını Fatma Hanım’ı ağırlamaktan büyük mutluluk duyduğumuzu belirtmek istiyorum.”

Konuşmaların ardından Yeni Dünya Vakfı Genel Başkanı Mahmut Göksu, Fatma Semiz’e hediye takdiminde bulundu. Program sonunda vakıf binasını gezen Fatma Semiz, gençlerle birlikte vakıf çorbası içti.

Haber: Abdulkerim SONKAYA

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu