SİNCİK

Sincik Kendi Adayını İstiyor

Cumhurbaşkanlığı ve iki genel seçimde Türkiye Şampiyonu olan Sincik halkı, ilçeden çıkan tek aday Sait Aybak’ı mecliste görmek istiyor.

2011 genel seçimlerinde yüzde 91.5, 2014 yılında yapılan Cumhurbaşkanlığı seçimlerinde yüzde 95.8, 2015 genel seçimlerinde yüzde 90.7 oranında oy alarak AK Parti’ye en büyük desteği veren Sincik ilçesi, 1 Kasım’da yapılacak seçimlerde kendi rekorunu kırmak istiyor.

Üç seçimde rekor kıran Sincik ilçesi, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın memleketi Rize’nin Güneysu ilçesinden daha fazla oy oranı ile AK Parti’ye destek vererek birinci olmuştu.

Sincikli hayırsever işadamı Sait Aybak, 1 Kasım’da yapılacak genel seçimlerde AK Parti’den aday adayı oldu. Şampiyon ilçe unvanına sahip Sincik halkı ilçelerinden tek aday adayı olan Sait Aybak’ı AK Parti adayı olarak meclise göndermek istiyor.

Sincik Belediye Başkanı Mehmet Korkut, Sait Aybak’ın sevilen hayırsever bir kişi olduğunu belirterek, “2002 yılında AK Parti kurulduğundan beri oyunu arttırarak, demokrasi adına, özgürlükler adına ve hizmet adına çok büyük beklentileri oldu. Bu beklentileri de büyük oranda karşıladı. Sinciklilerin AK Parti’ye olan teveccühü her geçen gün artıyor. Sincikli bir kardeşimiz, bir vatandaşımız milletvekilliği için AK Parti’den aday adayı oldu. Sait Aybak çok değerli bir insan, Sincik’in büyük bir kıymetidir. Çok hayırsever bir vatandaş, Sincik’te yapılan her yatırıma destek olan bir kişi ve eğitim, öğretimde çok ciddi yardımları var. Sincikli vatandaşların ayrıca İstanbul’daki bir kapısıdır. Geçen sene 100 öğrenciye burs imkanı sağladı. Vatandaşlar çok seviyor. Böyle bir karar vermesi Sincik’te büyük bir sevinç yaşattı. Temennimiz adaylığın verilmesi, biz Sait Aybak’ı destekliyoruz” dedi.

Abuzer Yaşar adlı meclis üyesi ise, Sincik’in üç sefer şampiyon olduğunu ve 4. kez şampiyonluğa hazırlandığını dile getirerek şunları söyledi: “Sait Aybak içimizden çıkan bir arkadaşımız. Sincik halkı Sait Aybak’ı seviyor ve ona oy verecek. Kendisi Sincik’e hizmet edecek, Sincik Sait Aybak ile beraberdir. Türkiye birincisi olan Sincik’ten birisini mecliste görmek istiyoruz.”

Fikret Öksüz ise konuşmasında, Sait Aybak’ı AK Parti’den aday adayı olduğu için tebrik ettiğini belirterek sözlerini şöyle sürdürdü: "Sait Aybak Sincik için bulunmaz bir insandır. Sincik’te 500 öğrenciye burs veren, her sene Ramazan’da 500 aileye yardım eden, fakir fukaranın babasıdır. Mecliste Sincikli görmek istiyoruz. Sait Aybak buranın çok değerli iş adamıdır.”

İbrahim Sakız ise, hemşehrilerinin yanında olduklarını belirterek "Biz hemşehrimizi destekliyoruz. Bu arkadaşımızın Sincik’e desteği olmuştur, güvendiğimiz bir arkadaşımızdır. Sincik’in tamamı yanında olur. Biz yanındayız, biz olmasını istiyoruz” dedi.

Hüseyin Avcı da Sait Aybak’ın kendilerinden birisi olduğunu belirterek, kendisinin Ankara’da mecliste olmasını istediklerini ve Sait Aybak’ın yanında olduklarını dile getirdi.

Ali Ünal konuşmasında, “Sincik hep birinci oluyor. Sincikli bir adayı hep beklerdik. Kimse cesaret edemiyordu. Sait Aybak’a hayırsever kişiliği ile ön planda olmuştur. Sait Aybak’ın mecliste olması demek daha fazla hizmet etmesi anlamına gelir” dedi.

Hüseyin Çıbuk ise, “Kendisi çok değerli bir insandır. Sincik’e geldiğinde çocuklar harçlık almak için kuyruğa girer. Birçok yere hizmet ve yardım eder, biz kendisini çok seviyoruz” diye konuştu.

Ahmet Güzel de, “Sait Aybak çok değerli ve içimizden çıkmış birisidir. Hayırsever, millete yardımcı olan iyi bir insandır. Sincik’te ve çevremizde ne kadar cami, okul gibi yerler yapılmışsa çok büyük desteği vardır” ifadelerini kullandı.

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu