GERGER

Tuz Kokmuştur Bu İlde

CHP’li Başkan Binzet, Adıyaman’da yaşandığı iddia edilen skandalı değerlendirdi.

DEVLETİN KURUMLARINDA YAŞANAN AHBAP ÇAVUŞ İLİŞKİLERİNİN GELDİĞİ NOKTA

CHP Adıyaman İl Başkanı Mehmet Sırrı Burak Binzet, AKP’de yaşandığı iddia edilen skandalın kadrolaşmada yaşananları da ortaya çıkardığına dikkat çekerek, “İddialar devletin kurumlarında yaşanan çürümenin de göstergesidir. Kadrolaşmanın önüne geçmek için devletin her kurumunda liyakat sistemi hayata geçirilmelidir” dedi.

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Adıyaman İl Başkanı Mehmet Sırrı Burak Binzet, AKP Adıyaman İl Kadın Kollarında Tanıtım ve Medya Başkanlığı’nda çalışan bir kişinin, İl Kadın Kolları Başkanının banka kartına ve cep telefonuna el koyduğu iddiasıyla Adıyaman Cumhuriyet Başsavcılığı’na suç duyurusunda bulunmasının liyakatın önemini bir kez daha gösterdiğine dikkat çekti.
Başkan Binzet, “Adıyaman’ın gündemine oturan konuda adı geçen yöneticinin, partili şahsın maaş kartına ve telefonuna el koyduğu iddiasından daha önemli noktalar var. İktidardaki partinin yöneticilerinin işe alımlarda etkileri, yaşanan kuralsızlıklar da ortaya döküldü. Devletin kurumlarında yaşanan ahbap çavuş ilişkilerinin geldiği noktayı ve sistemdeki çürümüşlüğü de gözler önüne serdi” dedi.

SKANDAL ÇÜRÜMENİN DE GÖSTERGESİDİR
Devletin kurumlarında kadrolaşmanın önüne geçmek için liyakat sisteminin kurulması gerektiğini vurgulayan Başkan Binzet, “AKP’de yaşandığı iddia edilen ve kamuoyunun gündemine gelen skandal devletin kurumlarında yaşanan çürümenin de göstergesidir. Kadrolaşmanın önüne geçmek için devletin her kurumunda liyakat sistemi hayata geçirilmelidir. Skandal olayın maddi boyutları ile devletin yetkili kurumları gerekli adli işlemleri yapacaktır. Asıl üzerine gidilmesi gereken işe alımlarda yaşanan usulsüzlüklerdir” ifadelerini kullandı.

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu