ADIYAMAN

Adıyaman için; İşbirliği, Güçbiriği

Adıyaman Valiliği, Adıyamanlılar Vakfı,  Adıyaman Belediyesi, Adıyaman Üniversitesi ve İpek yolu Kalkınma Ajansı işbirliğince Adıyaman da üç gün düzenleyen “Adıyaman için; İşbirliği, Güçbiriği” sempozyumun sonuç bildirgesinde önemli açıklamalarda bulunan Adıyamanlılar Vakfı Genel Başkanı Ömer Özkartal, geleceğin gençlere iyi bir miras bırakmak için Adıyaman’ın artık her alanda kalkınması ve büyümesi gerektiğini söyledi.

 

‘’İslam’da İş Birliğinin Önemi, STK’larda ve Sosyal İlişkilerde İşbirliği, Bilim ve Sanayide İşbirliği gibi üç önemli konuda çok sayıda bilim adamı, yazar ve işadamının bildiri sunduğu sempozyumun sonuç bildirgesinde bir konuşma yapan Adıyamanlılar Vakfı Genel Başkanı Ömer Özkartal, Sempozyum’un Adıyaman’ın kalkınması için büyük bir önem taşıdığını ve geleceğin gençlere iyi bir miras bırakmak için Adıyaman’ın artık her alanda kalkınması ve büyümesi gerektiğini belirtti.

 

Özkartal, ‘’Hepimizin istifade ettiği bir sempozyumu gerçekleştirmenin mutluluğunu yaşıyoruz. Bu tur toplantılar huzurlu ve gelişmeye müsait olan Adıyaman’ın geleceği için büyük bir önem arz etmektedir. Belli bir takım çalışmaları icra etmek için elbette bazı sıkıntılar çekebiliriz. Önemli olan bu sıkıntıları aşmak için mücadele etmek lazım. Günün şartlarına göre Adıyaman-İstanbul arası günlük en az iki uçak seferinin yapılması, Adıyaman’ımıza has ulusal bazda yayın yapan bir televizyon kanalının olması, kurumlar arası iş birliği ve güç birliği yapılması için büyük bir fedakarlık örneği sergilememiz gerekir’’ şeklinde konuştu.

 

Haber: Abdulkerim SONKAYA & Süleyman ALPAYDIN

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu