ADIYAMAN

“Bize Göre Bu İlde Önlemler Yetersiz”

CHP Adıyaman il başkanı M.Sırrı Burak Binzet ilin yöneticilerini eleştiri yağmuruna tuttu.

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Adıyaman İl Başkanı Mehmet Sırrı Burak Binzet, Adıyaman’daki COVİD-19 salgınının etkisi üzerine yaptığı yazılı açıklamada, “Neredeyse yüzde 60’lara ulaşan hasta sayısı Adıyaman’da alınan önlemlerin yetersiz olduğunu ortaya sermektedir” ifadelerini kullandı.


 CHP Adıyaman İl Başkanı Mehmet Sırrı Burak Binzet, yazılı bir açıklama yaptı. Binzet, açıklamasında Adıyaman’da COVİD-19 vaka sayısının yüzde 60’larda olduğunu ve CHP olarak yaptıkları açıklamaların dikkate alınmadığını belirtti. Ayrıca, CHP olarak tüm sürecin takipçisi olduklarını da dile getirdi.


“ADIYAMAN’DA ALINAN ÖNLEMLER YETERSİZ”
Adıyaman’da alınan önlemlerin yetersiz olduğunu belirten Başkan Binzet, “Bilimsel araştırmalar yeni tip koronavirüse karşı sürü bağışıklığını sağlamanın şimdilik mümkün olmadığını ortaya koyarken, Sağlık bakanı Fahrettin Koca’dan yeni bir açıklama geldi. ‘Kitle bağışıklığının en yüksek nerede oluştuğu’ sorusuna Fahrettin Koca, ‘Adıyaman’ yanıtını verdi. Neredeyse yüzde 60’lara ulaşan hasta sayısı Adıyaman’da alınan önlemlerin yetersiz olduğunu ortaya sermektedir. Hatta kamu kurumlarda çalışan birçok bürokratımızın bu salgından etkilendiklerini biliyoruz. Basında ve sosyal medyada çokça yer almasa bile belediye başkanımız Dr. Süleyman Kılınç ve bir Başkan Yardımcısı dahi COVİD dolayasıyla tedavi altında olduğu bilenmektedir. Bu salgının boyutunun vahametinin büyüklüğü konusunda bilgi vermektedir” dedi.


“YAPTIĞIMIZ UYARILAR DİKKATE ALINSA BÖYLE OLMAYABİLİRDİ”
Yaptıkları uyarının yetkililer tarafından dikkate alınmadığına dikkat çeken Binzet, “Diğer yandan bir basın açıklaması ile belediye başkanımızın sağlık durumundan haberdar olmayı istemek kamuoyunun isteğidir. Başkanımız ve tüm hastalara acil şifalar dilerken, hayatını kayıp edenlere tekrar başsağlığı diliyoruz. Ama diğer yandan da yapılan tüm öneri ve uyarıları dikkate almadan, gerekli önlemlerin alınması konusunda gereğini yerine getirmemiş olan Adıyaman idarecilerinin başarısızlığına değinmeden geçmemenin haksızlık olacağını düşünüyorum. CHP olarak COVİD sürecinin başından beri bu şehirdeki halkımızın ve seçmen sorumluluğumuzun gereği olarak yaptığımız uyarı ve önlemlerin dikkate alınması sonucunda beklide tablonun buralara gelmeden önlemesine yardımcı olacaktı” ifadelerini kullandı.

“CHP OLARAK SÜRECİN TAKİPÇİSİYİZ”
CHP olarak konuyla ilgili çalışmalara devam edeceklerini dile getiren Binzet, “Biz yine halk sağlığının siyasetin üzerinde olduğu düsturu ile CHP’nin bu anlamda geçmişte yaptığı uyarı ve çalışmalara devam edeceğini, bu sürecin izleyici ve uygulayıcısı olduğumuzu hatırlatmak isteriz. Vatandaşa temizlik, maske ve mesafenin önemini anlatırken bir taraftan devam eden parti kongrelerinin devam etmesi en ileri hijyenin gerek duyulduğu hastanede bile ‘PSR’ testi yapan makineye virüs kalıntısı bulaşmış, makinenin kontamine olmuş olabileceğine de dikkat çekiyor olması iktidarın ve yöneticilerin salgın konusunda vazgeçilmezliğin bir göstergesidir. Adıyaman geçmişteki önemelere ilaveten bir an önce toplu taşıma başa olmak üzere yeni, kalıcı, koruyucu önlemler almalıdır. Adıyaman’daki bu acı ve olumsuz tabloyu CHP tüm organları ile örgütlerimizi, milletvekilimizle birlikte izleyicisi olduğumuza, bundan sonrası için alınacak tedbirler ve önerilerin uygulaması konusunda izleyicisi olacağımıza Adıyaman kamuoyuna duyuruyoruz” şeklinde konuştu.

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu