ADIYAMAN

Adıyamanda Sağlıklı Yaşam Yürüyüşü

Adıyaman İl Sağlık Müdürlüğü ile Halk Sağlık Müdürlüğü koordinesinde obezite, diyabet ve kalp hastalıklarına dikkat çekmek amacıyla Sağlıklı Yaşam Yürüyüşü düzenlendi.

Gerçekleştirilen yürüyüşe Adıyaman Valisi Mahmut Demirtaş ve Eşi Beyhan Demirtaş, İl Emniyet Müdürü Fikret Salmaner ve İl Sağlık Müdürü Dr. Emin Taş, Halk Sağlığı Müdürü Dr. Mustafa Kutlu, Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Seyit Ahmet Bağcı, Şube müdürleri, sağlık çalışanları ile çok sayıda vatandaş katıldı.

Hükümet Konağı önünde başlayan yürüyüşte katılımcılar 3 kilometre yürüyerek ellerinde “Adıyaman Yürüyor Obezite Ölüyor” “Egzersiz ve Spor Kemik Erimesini Önler”, “Günde 30 Dakika Egzersiz ile Sağlıklı ve Mutlu Yaşam”, “Araba Yerine Yürümeyi Tercih Edin” ,“Günde 10 Bin Adım At Hareket Et” ,“Spor Yapın Vücut Ağırlığınızı Dengede Tutun” gibi sloganların yazılı olduğu afiş ve dövizler taşıdı. Valilik önünde başlayan yürüyüş, Atatürk ve Gölbaşı caddeleri üzerinde devam ederek koşu parkında sona erdi.

Yürüyüş sonunda bir açıklama yapan Vali Mahmut Demirtaş, sağlıklı yaşamın önemine dikkat çekerek; “Bugün sağlıklı bir yaşam için 7’den 70’e bütün vatandaşlarımızla birlikte yürümek için yola çıktık. Bu alışkanlık Adıyaman’da her ne kadar yeni başladıysa da vatandaşlarımız tarafından bu yürüyüşler çok büyük teveccüh görmektedir. Herkesi sağlıklı yaşam için yürüyüş yapmaya davet ediyorum” dedi.

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu