ADIYAMAN

Adıyamanlı Bayan Halterciler Dünya Şampiyonasına Katılacak

Adıyaman Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğüne bağlı halter sporcularından Gamzegül Kızıldağ’ın 17 Ağustos 17 Eylül 2014 tarihleri arasında Ankara’da yapılacak olan Büyükler Dünya Şampiyonası hazırlık kampına davet edildiğini belirten İl Müdürü Seyit Ahmet Bağcı, “Adıyaman’da Halter sporuna ilgi her geçen gün artarken kızlarımızın da bu spora ilgilerinin artması bizleri çok mutlu ediyor. Özellikle Halter ’de Avrupa ve Dünya Şampiyonasına gidecek kadar iyi sporcularımızın olması, zaman içerisinde elde ettiğimiz başarılara somut bir örnek teşkil etmektedir” dedi.

Bağcı, “Özellikle ilimizde Ulusal ve Uluslararası müsabakalara katılan sporcu sayısı her geçen gün artıyor. Genç sporcularımızın elde ettiği başarılar yeni sporcularımızı da motive ediyor. 4-16 Kasım 2014 tarihleri arasında Kazakistan’da yapılacak olan Büyüler Dünya Halter Şampiyonasına bayan sporcularımızdan Gamzeğül Kızıldağ da katılacak. Ben hem ülkemizi hem de ilimizi çok iyi bir şekilde temsil edip alacağı madalyalar ile bizleri mutlu edeceğine inanıyorum ve sporcumuza şimdiden başarılar diliyorum” diye konuştu.

Dünya şampiyonasına katılacağı için çok heyecanlı olduğunu belirten Gamzegül Kızıldağ ise şunları söyledi:
“Bu şampiyonaya çok iyi hazırlanıyorum ve Dünya şampiyonu olacağıma inancım tamdır. Çok mutlu ve çok heyecanlıyım. Çalışmalarımda yardımlarını ve desteklerini esirgemeyen Sayın Valimize, Federasyon Başkanlığımıza İl Müdürümüze ve Şube Müdürlerimize çok teşekkür ederim. Amacım ilimizi ve ülkemizi dünya şampiyonluklarla daha iyi yerlere getirmek. Bu yönde çalışmalarıma aralıksız bir tempoda devam ediyorum.”

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu