ÇELİKHAN

13. Zerban Şenliği Düzenlendi

Pınarbaşı Belediyesi tarafından düzenlenen 13. Zerban Şenliği her yıl olduğu gibi bu senede şenlikler boyunca konserlerin yanı sıra tiyatro, folklor ve semah gösterileri gerçekleştirildi.

Yerel sanatçılar ardından konuk sanatçı Mehmet Atlı sahne aldı. Şenliğe Halkın Demokratik Partisi (HDP) Şanlıurfa Milletvekili İbrahim Ayhan,Çelikhan Belediye Başkanı Mustafa Bulut,Pınarbaşı Belediye Eş Başkanları Mehmet Çalğan ve Cemile Bütüktaş ve çok sayıda halk katıldı.

Açılış konuşmasını yapan Pınarbaşı Belediye Başkanı Mehmet Çalğan, “Zerban vesilesiyle yine bir araya gelmiş olduk,ülkemizde barışın ve kardeşliğin hassasiyetini birilerin göstermesi gerek.Orta Doğuda üzerine düşen görevi layıkıyla yerine getirmesi lazım. Cumhurbaşkanlığı seçimleri adil oldu. Biz bu seçimlerin galibiyiz. Şimdi barışın birliğini kullanan kardeşliğin dilini kullanan inançların ve özgürlüklerin dilini kullanan çiftçinin emekçinin öğrencinin yanında olmayı gerektirir. Orta Doğuda bütün Dünyada insanlar arası sevginin olmasını gerektiren,ekonomik dengenin sağlanacak” dedi

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu